Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 31° 18°

ETKİNLİKLER

Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Faaliyetleri

Türkiye’de Özbekistan Cumhuriyeti hakkında bilgi edinmek isteyen kişi ve kuruluşlara verilen bilgiler dışında; Özbekistan'ın tanıtımı ile ilgili gazete ve dergilere yazılan makaleler, radyo ve televizyon konuşmalarından başka ayrıca şimdiye kadar aşağıdaki etkinlikleri gerçekleştirmiş ve bu tür faaliyetlere katkıda  bulunmuştur. 

*6-10 Mayıs 1997 tarihleri arasında Eskişehir yapılan VII.Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası Etkinliklerine Özbekistan’dan Delege olarak katılan Bilim adamı Prof. Dr. Malik Muradoğlu, Prof.Dr.Enver Mahmut, eşleri Prof.Dr.Nedret Mahmut ve sağ başta bendeniz açılış kokteylindeyiz.

-Prof.Dr.Malik Muradoğlu ve Süleyman Merdanoğlu açılış kokteylinde

 *14-20 Temmuz 1997 tarihleri arasında yapılan Bayburt Valiliği 3.Dede Korkut Etkinliğine Prof. Dr. Malik Muradoğlu'nun delege olarak ikinci kez katılımı sağlandı.

*Özbekistan'ın 6.Bağımsızlık yıldönümüne rastlayan 1 Eylül 1997 tarihinde Özbekistan Kılavuzu adlı Türkçe kitabın basımı yapılarak, Türkiye'de Özbekistan Cumhuriyeti'ni çok yönlü tanıtıcı ilk ve tek Türkçe kitap olarak yayımlandı.

-Sn.Süleyman Merdanoğlu tarafından hazırlanan “Özbekistan Kılavuzu”

 *Ankara'da Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde Aralık 1997 tarihinde açılan 1.Türk Dünyası Karma Resim Sergisi'ne Özbek Ressamların eserlerinin de katılımı sağlandı.

 

 *Ankara'da Aralık 1997 tarihinde FORM Fuarcılık tarafından organize edilen 3.Uluslararası Sanat ve El Sanatları Fuarında Özbek Ressam Haydar Ali Osmanov'un kişisel sergisi açıldı.  

 *13-19 Temmuz 1998 tarihleri arasında yapılan Bayburt Valiliği 4.Dede Korkut Etkinliği içinde Taşkent, Semerkant ve Namengan'lı Özbek ressamların karma resim sergisi açıldı.

*1-5 Ekim 1998 Ankara Valiliği Cumhuriyetin 75.Yılı etkinlikleri ve 1.Uluslararası Ankara Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde; Yabancı ülkelerin katılımı sırasında; Ankara-Çağdaş Sanatlar Galerisinde Özbek ressamların eserlerin de katılımı sağlandı.

 * Ankara'da Resim ve Heykel Müzesi'nde 21 Kasım-1 Aralık 1998 tarihleri arasında 2.Türk Dünyası Karma Resim Sergisine Özbek ressamların eserlerinin de katılım sağlandı.

 *4-12 Aralık 1998 tarihleri arasında Giresun Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde Özbek ressamların karma sesim sergisi açıldı.

*4-31 Aralık 1998 tarihinde Ordu'da Ordu İli Kültür ve Kalkındırma Vakfı Etkinlikleri Çerçevesinde Özbek Ressamların Karma Resim Sergisi açıldı.

-Ordu Valisi Sn.Kemal Yazıcıoğlu sergi açılışını yaparken

*Ankara'da Aralık 1998 tarihinde İDEA Galeri-Karma Resim Sergisine Özbek Ressamların eserlerinin de katılımı sağlandı.

*19-25 Temmuz 1999 tarihleri arasında Bayburt Valiliği 5.Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni etkinliklerine iki Özbek delegenin katılımı sağlandı. Türk Dünyası Kitap Sergisi ile Özbekistan hakkında Türkiye’de yayınlanan Türkçe yayınlarının tanıtımı yapıldı.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Özbekistan delegesi Babahan Şerif ve Süleyman Merdanoğlu’nun, Bayburt Valisi Sn.Ali Haydar Öner’i ziyareti.

*Ankara'da 21-28 Aralık 1999 tarihleri arasında ADA Fuarcılık-Uluslararası Hediyelik Eşya Fuarı-Altın Park Özbek Ressamların Karma Resim Sergisi açıldı.

 *Ankara'da 17 Aralık 1999-4 Ocak 2000 tarihleri arasında Türkiye 18.Dini Yayınlar Fuarı Türk Dünyası Kitap Sergisinde Özbekistan hakkında yayınlarının tanıtımı yapıldı.

 *Ankara'da yayınlanan Ayyıldız Gazetesi yayın hayatını sürdürürken 1 Ocak 2000-2 Mart 2000 tarihleri arası daha sonra Avrasya Dergisi’nin Özbekistan haber koordinatörü olarak; Özbekistan Haberlerinin Türkiye'de duyurulması sağlandı.

 *Ankara'da Nisan 2000 tarihinde Türk Dünyası 1999 Hizmet Ödüllü verilecekler içinde Özbekistan'dan Taşkent Milli Üniversitesi Türkoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr.Abdurazık RAFİYEV’ in Türkçeye katkıları dikkate alınarak Türk Dünyasına Hizmetinden dolayı aday gösterildi. Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL'den ödülünü aldı.  

*9-12 Haziran 2000 tarihinde Kdz. Ereğlisi 7.Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür Festivaline katılmak üzere Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı'nın 18 kişilik Milli Klasik Halk Dansları ve Müzik Grubu (MUNACAT) gösteri yapmak üzere davet edildi. 6 Haziran 2000 Taşkent’ten İstanbul'a geldi. Grubu havaalanında Ankara Bölüm Başkanı Süleyman MERDANOĞLU ve Kdz.Ereğli Belediyesi etkilileri karşıladı. Festivale üç gün önce gelen MUNACAT ertesi gün Kaymakam Mustafa İNGENÇ'i ve Belediye Başkanı Halil POSBIYIK'ı makamlarında ziyaret ederek, Özbek çapanı ve doppisi giydirildi, hediye verilerek birlikte fotoğraf çektirildi. MUNACAT boş zamanlarını değerlendirerek şehrin turistik yerlerini de gezdiler. Yerel Demokrat TV'nin canlı programına grubu temsiler Bölüm Başkanı MERDANOĞLU, grup lideri Kızlardan Dostmuhammedova ve oyunculardan Malika ve Ludmila katıldı.Daha sonra aynı televizyonun düzenlediği özel çekim de gösteri yapan MUNACAT izleyicilerden büyük ilgi ve alakasını gördüler. Her gittiği yerde ellerinden  Türkiye ve Özbek bayrakları ile dolaşan güzel Özbek kızları halkın sempatisini kazandılar. MUNACAT  grubu ile gelen Vakfın kameramanı tüm festival gösterilerini ve Kdz. Ereğlisi'ndeki görüntüleri videoya aldı. Ayrıca TRT Avrasya ve diğer TV ler ile yerel TV ler Münacat Grup ile ropörtaj yaptılar. Munacat grubundan Özbekistan'ın tanınmış şarkıcılarından Züleyha Bayhanova Özbekçe Türkçe parçalar okudu.


 

-Süleyman Merdanoğlu Kdz.Eregli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı MUNACAT grubu olarak ziyaret edip Özbek çapanı giydirilmesi.

-Festivalde kortejinde Özbek karneyleri


-TRT Avrasya Ropörtaj yaparken

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

-Özbek MUNACAT grubu festival kortejinde

 

 

 

 

 

-Munacat grubu sanatçılarından şarkıcı Züleyha Bayhanova

 

 

 

 

 

*Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet SEZER'in Ekim 2000 tarihinde Özbekistan'ı ziyaretlerinde; daha önce Kdz.Ereğlisi'ne festival için gelen Altın Miras Vakfının  kameramanın video ya aldığı TÜRKİYE hakkındaki görüntüleri Özbek Devlet TV sinde uzun sure gösterilerek Türkiye’nin tanıtımı yapılarak; Türkiye'-Özbekistan dostluğu vurgulandı.

*Safranbolu Kaymakamlığı'nın Kültür Etkinlikleri çerçevesinde; Ankara  Bölüm Başkanlığı işbirliği ile Özbek ressamların karma resim sergisi 30 Haziran-19 Temmuz 2000 tarihinde Kaymakamlığın Cıngıllıoğlu Sanat Galerisinde açıldı. Açılışta Türkiye-Özbekistan dostluğu ve kültürel işbirliği hakkında Karabük Valisi Nafiz KAYALI ve Ankara Bölüm Başkanı Süleyman MERDANOĞLU birer konuşma yaptılar. Açılışa Karabük ve Safranbolu'dan gelen sanat severler katıldı.


 

 

 

 

 

 

 

-Karabük Valisi Sn.Nafiz Kayalı sergi açılış konuşmasını yaparken

*17-23 Temmuz 2000 tarihinde yapılan Bayburt Valiliği Uluslararası 6.Dede Korkut Sanat Şöleni'ne Özbekistan'dan Doç.Dr.Muradulla MİRZAEV'in panele delege olarak katılımı sağlandı.  

*İstanbul-Kartal 25-27 Ağustos 2000 tarihinde 18.Uluslararası Kartal Kültür ve Sanat Festivali'nde Özbek Ressamların Karma Resim Sergisi ve Özbekistan Kitapları sergisi açıldı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Kartal Belediye Başkanlığı yetkililerinin sergiyi ziyareti


-Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu teşekkür plaketini alırken

 *KASTAMONU-Taşköprü Belediyesinin düzenlediği 7-10 Eylül 2000 tarihleri arasında yapılan 14.Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivaline Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Türk Dünyası Kitap Sergisi ve Özbek Ressamların Karma Resim Sergisi ile katıldı.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              

-Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu teşekkür plaketini alırken

*Ankara Kocatepe Camii avlusunda 1-24 Aralık 2000 tarihleri arasında açılan 19.Kitap ve Kültür Fuarına 60 yayınevi ve kitapçı katıldı. Katılımcılar arasında Özbekistan adına Özbekistan  Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü’ne de yer verildi.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Kocatepe Camii standı-Ankara

Sergiye katılan Özbekistan konulu kitaplardan bazıları:'Özbekistan 21.Yüzyılın Eşiğinde, Reform ve İstikrar, Özbekistan Kılavuzu, İdeal Nesil Arzusu, Timur'un Ortadoğu-Anadolu Seferleri ve Sonuçları, Türkistan Emiri Temur'un Türk ve Dünya Tarihindeki Yeri, Özbek-Türk Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, Özbek Tili Ders Kitabı, Abdullah Aripov,Türkçe-Özbekçe ve Özbekçe-Türkçe Sözlük, Karakalpak Halk Ozanı  Berdak, Özbekistan'da Yatırım imkanları, Ötken Günler, Semerkant, Buhara, Farabi, Ali Şir Nevai, Çağdaş Özbekistan Şairleri Antolojisi, Özbekistan Ansiklopedisi...'beklenenin dışında okuyucular tarafından büyük ilgi gören Türk Dünyası kitapları sergisi Özbekistan'ın tanıtımına önemli katkı sağladığı gelen ziyaretçiler tarafından dile getirildi.

*Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü tarafından; 21 Mart 2001 tarihinden İnternet ortamında; Özbekistan hakkında bilgi akışı sağlayacak Türkiye’de ilk Türkçe web sitesi (www.altinmiras.com) internet adresiyle; Türkçe -Özbekçe- İngilizce dilinde  yayına girdi. 

*9-13 Nisan 2001 tarihleri arasında açılan 12.Kayseri Kültür ve Sanat Haftası Etkinliklerine katılan Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Türk Dünyası Kitap Sergisi açtı.

-Erciyes Üniversitesinde Sergi açılışı

 *14-20 Nisan 2001 tarihleri arasında açılan Aksaray Uluslararası Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarına katılarak Altın Miras Vakfı adına Türk Dünyası Kitap Sergisi açıldı.

*8-10 Haziran 2001 tarihinde yapılan Kdz.Ereğli 8.Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür Festivaline MUNACAT grubunun özel davet edilmesi üzerine festivale ikinci kez katılımı sağlandı.Özbekistan Uluslar arası Altın Miras Vakfı Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu'na Türkiye Özbekistan do stluğuna katkıların dan dolayı teşekkür plaketini Belediye Başkanı Halil Posbıyık verdi.

-Munacat Grubu Kd.Ereğli Çaldağında gösretide
-Sn.Süleyman Merdanoğlu Plaketini alırken

 * Vakfın Ankara Bölümü; Özbekistan’ın tanıtımıyla ilgili bir kültür hizmeti olarak; Edebiyat-Kültür-Sanat-Aktüalite haberlerini  duyurmak, grup üyeleri arasında iletişim sağlamak amacıyla;18 Haziran 2001 tarihinde Türkçe-Özbekçe ve İngilizce dilinde  <altinmiras@yahoogroups.com > adı altında internet mail grubunu açtı.    

*Kastamonu Belediye Başkanlığının 23-25 Ağustos 2001tarihleri arasında düzenlediği 5.Türk Dünyası Günleri Etkinlikleri’ne Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı, Ankara Bölümü tarafından Türk Cumhuriyetleri ve Topluluklarına yönelik  bin çeşit yayınla katılarak Türk Dünyası Kitapları Sergisi açıldı. Festival sonunda Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından Türk Dünyasına katkılarından dolayı Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu’na Teşekkür Beratı verildi.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Sn.Süleyman Merdanoğlu Teşekkür beratını alırken

 *Ankara Kocatepe Camii avlusunda Türk Diyanet Vakfı tarafından 24 Kasım 12 Aralık 2001 tarihleri arasında açılan 20.Kitap ve Kültür Fuarına  Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü'de "TÜRK DÜNYASI KİTAP SERGİSİ" ile katıldı.Türkiye'de yayınlanan Türk Cumhuriyet ve topluluklarına ait Türkçe  yayınların tanıtımı yapıldı.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Ankara Kocatepe Camii

*ADA Fuar Organizasyonun Ltd. 15-31 Aralık 2001 tarihinde Düzenlediği Oyun, Oyuncak, Hobi ve Hediyelik Eşya Fuarına Altın Miras Vakfı Karma Resim Sergisi ve El İşleri Sergisi ile Katıldı.Ankara Bölüm Başkanlığı'na  Türkiye-Özbekistan dostluğuna katkılarından dolayı teşekkür beratı verildi.

*1 Şubat 2002 tarihinde Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü’nün İnternet ortamında açmış olduğu Mail grubu altinmiras@yahoogroups.com ilgi görerek Özbekistan’da mail grupları içinde 25 ülkeden 400 üyesi ile BİRİNCİ sıraya yükseldi.

*23 Mart 2002 tarihinde Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Kültür Sanat Merkezi’nin açılışı yapıldı.Açılışa Ankara’da Türk vakıf, dernek başkanlarının yanı sıra Türkiye’de temsilciliği bulunan Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tataristan, Moldova, Kabartay-Balkar, Gürcistan, Kırım, Ukrayna, Kuzey Irak Türkmen Cephesi kuruluşların çok sayıda temsilcisi katıldı. Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu; açılış konuşmasında: ”1996  yılında beri merkezi Taşkent’te bulunan  Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı’nın Türkiye temsilciliğini yapıyorum. Bana soruyorlar siz Özbek misiniz bu kadar Özbekistan’ı tanıtımını yapıyorsunuz?  bende diyorum ki sizin ne kadar Öz bekseniz bende o kadar  Özbek’im. Verdiğim cevabı açıklamak gereğini duyuyorum: Hoca Ahmet Yesevi, Emir Timur, Ali Şir Nevai ... atalarımız ne kadar Özbek ise bende, sizde o kadar Özbek’iz.Yani onlar Özbeklerin olduğu kadar bizim de atalarımız .Biz onların bize bıraktığı tarih, kültür ve sanatla varız, onların bize bıraktığı kültürel mirası koruyarak devam ettirmek zorundayız. Özbek, Kazak, Kırgız,Türkmen, Azeri, Türk... ne fark eder...” dedi.

              Açılıştan görüntüler


-Sn.Dr.A.İhsan Kırımlı açılışı yaparken      

-Sn.Kırımlı Altın Miras Başkanı Süleyman Merdanoğlu'na başarılar dilerken

TÜRKSOY Genel Genel Md. Ziya Yılmaz, Kültür Bakanlığı HAGEM Genel Md.Mevlüt Özhan ve Süleyman Merdanoğlu açılşta sohhbet ederken

 *23 Mart’ta açılan Altın Miras Kültür Sanat Merkezi; TÜRKİYE, ÖZBEKİSTAN, KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, AZERBAYCAN, KIRIM, KABARTAY-BALKAR, MOLDOVA, GAGAUZ YERİ, Olmak üzere 9 ülkeden 15 ressamı yağlı boya resim sergisi ile Özbekistan hakkında Türkiye’de yayımlanan Özbekistan hakkında kitabın tanıtımı yapıldı.

*27 Nisan -10 Mayıs 2002  tarihleri arasında  Altın Miras Kültür Sanat Merkezinde Nevil COŞGUN’un Yağlıboya   Resim  Sergisi açıldı.

-Ressam Nevil Coşkun’un resim segisi

*İskenderun’ da TÜRK DÜNYASI KARMA RESİM VE KİTAP SERGİSİ;İskenderun Belediyesi’nin 5-9 Temmuz 2002 tarihleri arasında düzenlediği  21.Uluslararası İskenderun Turizm ve Kültür Festivaline Özbe kistan Uluslararası Altın Miras  Vakfı Ankara Bölümü Türk Dünyası Karma Resim ve Kitap Sergisi ile katıldı.

*İskenderun Kaymakamı  Ünal Erdoğan,  Belediye Başkanı Mete Aslan Açılışı yaparken

Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri’-  nin kültür sanat ağırlıklı kişi ve kuruluşları arasında koordineyi sağlayarak kültürel ve sanatsal işbirliğini geliştirmeye yönelik faaliyet gösteren ve her festivale değişik Türk Cumhuriyetleri veya Türk topluluklarından sanatçı davet eden Ankara’daki ALTIN MİRAS KÜLTÜR SANAT MERKEZİ; bu festivale Tataristan’dan Hamza ŞERİF ve Bulat GILVAN’ı davet  etti.Türkiye, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tataristan, Kırım ve Gagauz Yeri’nden 17 ressamın 120 eseri ile 300 çeşit Türk Dünyasını tanıtan Türkçe yayın sergide yer aldı.Şehir merkezinde ki İmrenay Otelinde olan sergi; İskenderun Kaymakamı  Ünal Erdoğan,  Belediye Başkanı Mete Aslan ve Vakfın Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu ile kalabalık basın mensubu ve  sanat severler in katılımıyla açıldı. Festival süresince büyük ilgi gören sergiye yerel basın geniş yer verdi.Ressam Hamza Şerifi’in sergiye gelenlere sanat üzerine verdiği mini konferansalar! İle ressam Bulat GILVAN’ın portre çizimi nede niyle sergi alanı İskenderunluların ilgi odağı oldu.

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

İskenderun Belediye Başkanının sergiyi ziyareti

  

-Seri salonu önünde

                 Sergiye katılan eserlerden bazıları

Ressam Bulat Gılvanov’un

Tatar Kızı tablosu

 

*Ankara-Etimesgut Belediye Başkanlığının 14-22 Eylül 2002 tarihleri arasında  Düzenlediği 4.Uluslararası Anadolu Günleri Etkinliklerine  Özbekistan Büyükelçiliği ile Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bolumu  işbirliği ile katıldı. 

Festivale katılanlara hitaben Ankara Bolum Başkanı Süleyman Merdanoğlu kısa bir konuşma yaptı.

-Sn.Süleyman Merdanoğlu Konuşmasını yaparken

-Özbekistan’ı tanıtan sinavizyon gösterisi yapıldı,

-Vakıf üyesi Şenol Erten Özbekistan-Türkiye dostluğuna ilişkin Özbekçe parçalar okuyarak tar çaldı.

 -Festival Alanında 200 kişilik Özbek pilavı yapılarak halka dağıtıldı.

*Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü ile Türkiye Kalkınma Bankası İşbirliğiyle Ankara-Kızılay’da Kalkınma Bankası Sanat Galerisinde 30 Eylül –11 Ekim 2002 Haydar Ali Osmanov’un Resim sergisi açıldı.Sergi Ankara’lı sanat severlerden büyük ilgi gördü.TRT TÜRK TV RESAM Haydar Ali ile Özbekistan’da resim sanatı üzerine bir söyleş yaptı.

 

*Ankara Kocatepe Camii avlusunda Ramazan ayına denk gelen 15 Kasım-02 Araklık 2002 tarihleri arasında açılan kitap ve Kültür Fuarı*Ankara'da 12-22 Ekim 2002 tarihleri arasında FORM Fuarcılık tarafından organize edilen Uluslararası Sanat ve El Sanatları Fuarına Özbek Ressam Haydar Ali Osmanov'un kişisel sergisi ile katılımı sağlandı.  

-Ressam Haydar Ali  Osmanov  AKM Resim sergisi standında

na  yayınevi ve kitapçı ile Özbekistan adına Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü’ne de yer verildi.Açılan Türk Dünyası Kitap Sergisi her zaman olduğu gibi okuyucular tarafından büyük ilgi gördü.


-Kocatepe Camii Standı

* 17.06.2008 tarihinde Sn.Süleyman Merdanoğlu  Taşkent'de Özbek Turzim şirketinde (Uzintor) Özbek Turizm Acantları sahiplerine  ÖZBEKİSTAN'IN TURİZM POTANSİYELİ konulu bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

-Sn. Merdanoğlu, Özbek turizm acentası yetkililerine Özbekistan turizimini anlatıyor.

-Toplantı sonucu hatıra fotoğrafı

* 26 Şubat 2010 tarihinde İstanbul Ticaret Odası'nda Özbekistan Ankara Büyükelçilği sponsorluğunda basılan Süleyman Merdanoğlu'nun yazdığı ÖZBEKİSTAN TURİZM REHBERİ adlı yayının Özbekistan Büyükelçisi Sn.Ülfet Kadirov tarafından yapılan tanıtımı.

-Elinde kitap olan özbekistan Ankara Büyükelçisi Sn.Ülfet Kadirov-İstanbul Ticaret odası

*15 Mart 2010 tarihinde Özbekistan Uluslararsı Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Başkanı Sn.Süleyman Merdanoğlu TRT Avaz'da Özbekistan Turizmi ve kendi kitabı tanıtımı hakkında söyleşi programına konuk oldu.

-TRT Avaz sunucuları kitapları izleyicilere tanıtırken

Yukarda faaliyetlerimizin bir kısmı özetlendiği  gibi; Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü olarak, 1996 yıldan beri Türkiye-Özbekistan dostluğuna katkılarından dolayı Özbekistan adına Türkiye’de katıldı yerin, Vali, Belediye Başkanı ve Fuar yöneticilerinden 15 den fazla Teşekkür Plaketi, Teşekkür Beratı, Katılım Belgesi ve benzeri ödüller almıştır.

Saygılarımızla.

ALTIN MİRASSaat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493