Hava Durumu

ANASAYFA

Uzbekistan Airways, Ağustos ayı sonuna kadar uluslararası uçuşların ve bazı yerel uçuşların iptal edildiğini duyurdu. Charter seferleri ilan edilen programa göre yapılacaktır.Havayolu Uzbekistan Airways , 16-31 Ağustos tarihlerinde daha önce planlanan yerel destinasyonlar kısmında uluslararası uçuşların ve uçuşların iptal edildiğini duyurdu
Türkiye'nin en büyük gazetelerinden Sabah, inovasyon alanında Özbek-Türkiye işbirliğinde yeni bir aşama hakkında bir makale yayınladı. Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı'na göre, "Özbekistan'da bir teknoparkta yatırım" başlıklı makale, çeşitli alanlardaki büyük bir teknolojik projenin - Almazar Teknopark - finansmanına atıfta bulunuyor.
17.08.2020
16.08.2020
Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu sermaye, mal ve hizmetlerin (işlerin) ve ihracat desteği ile ilgili faaliyetlerin sigortalanmasına ilişkin usulü onayladı. Yönetmeliklere göre, ihracat yüklerinin sigortalanması ve taşınması, ticari kuruluş olan ve ilgili sigorta türünü yapma yetkisine sahip tüzel kişiler tarafından yapılmaktadır.
Taşkent ve Taşkent bölgesinin topraklarının değiştirilmesi projesinin revize edilmesi planlanıyor. Uchtepa ve Sergeli semtlerinin yanı sıra Ulugbek köyü sakinleri de bu planlardan memnuniyetsizliklerini dile getirdi.
15.08.2020
13.08.2020
Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, İmam Maturidi Uluslararası Bilimsel-Araştırma Merkezinin kurulmasına ilişkin kararnameyi imzaladı. Buna göre, söz konusu merkez, İmam Ebu Mansur Maturidi ve Maturidiliğin önde gelen ulema ve bilim adamlarının hayatı ve yazdığı eserlerle ilgili araştırmalar
Değerli girişimciler! Özbekistan Cumhurbaşkanı kararnamelerinin turizm alanındaki girişimcilere sağladığı faydalardan hizmet süreçlerinin organizasyonunda kapsamlı bir şekilde yararlanın! Koronavirüs salgınının, turistlere yönelik seyahat ve hizmetlerin organizasyonu için yeni kurallar getirilmesi, turistler ile servis personeli arasındaki mesafenin korunması ve bunların sanitasyon ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmasını gerektirdiği bilinmektedir.
13.08.2020
07.08.2020
... 10 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam85
Toplam Ziyaret558998