Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 19°

ANASAYFA

Kazakistan’da bir grup Müslümanlar Birliği’ne başvurarak ülkede sünnetin yasaklanmasına destek istedi.Söz konusu gruba göre sünnet insan haklarına aykırı olup bireylerin onurunu ihlal etmekte. Kazakistan Müslümanlar Birliği adına konuyla ilgili açıklama yapan Murat Telibekov, bir ateist grubu temsilcilerinin sünnetin sağlık için zararlı olduğu ve psikolojik bir travmaya neden olduğunu düşündüklerini belirtti. Müracaat yapan grubun Kazakistan’daki feminist gruplarca da desteklendiği öğrenildi.
16.05.2017
Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi Öğretim Görevlisi Türkolog Doç. Dr. Tudora Arnaut “Tarih ve Günümüzde Ukrayna Gagavuzları” ve Türkolog Yrd. Doç. Dr. Katerina Teleşun ” Ukrayna Türkolojisi ve Ünlü Ukrayna Türkologları konulu konferans verdi Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünde Erasmus Plus Personel Hareketliliği kapsamında verilen konferansta, Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Tudora Arnaut ve Yrd. Doç. Dr. Katerina Teleşun, “Tarihte ve Günümüzde Ukrayna Gagavuzları” ile ” Ukrayna Türkolojisi ve Ünlü Ukrayna Türkologları” konularında katılımcılara geniş bilgi veri.
16.05.2017
Rusya’da yapılan yeni bir kamuoyu araştırması Türkiye ile ilişkilere bakışın toplum nezdinde hızlı “normalleşme” gösterdiğine işaret etti. Devlete ait araştırma şirketi Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi VTsIOM’un anketini İzvestiya gazetesi bu sabah “Rusyalılar yeniden Türkiye’yi sevmeye başladılar” başlığı ile duyuru. Genel olarak Türkiye ile ilgili duygu ve düşünceleri “negatif” olanlar “pozitif” olanlardan hala fazla olmasına rağmen, olumlu bakış yavaş yavaş eski günlere dönme eğiliminde.
15.05.2017
Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi. Görüşme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı Four Seasons Hotel'de gerçekleşti. Görüşmede Semerkant`ta 18 Kasım 2016 yılında düzenlenen görüşmelerde varılan anlaşmaların uygulanmasını tartışıldı.
14.05.2017
Uluslararası Türk Akademisi (TWESCO) Başkanı Darhan Kıdırali, Kazakistan'ın Latin alfabesine geçmesinin Türk dünyasının birlikteliğine katkı sağlayacağını söyledi. Türkistan'ın Türk Dünyası 2017 Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde yarın Uluslararası Gazeteciler Forumu tarafından düzenlenecek "Türk Dünyası ve Enformasyon Alanı" konulu
12.05.2017
... 10 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.54193.5561
Euro4.12574.1422
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret318003