Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 14°

ANASAYFA

Türkiye ve Özbekistan sağlık bakanlıkları ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Özbekistan'ın Sağlam Evlat Vakfı iş birliğinde düzenlendiği Özbekistan-Türkiye Plastik Cerrahi Ameliyatları Haftası, Termiz şehrinde başladı. Türkiye'den 14 sağlık personelinin katıldığı sağlık haftası kapsamında 600'den fazla Özbek çocuğun muayene edilmesi, 150 hastada da plastik cerrahi ameliyatlarının yapılması planlanıyor.
Özbekistan Devlet Turizm Komitesi Danışmanı Sadık Badak, Özbekistanlı yetkililerin, Antalya'nın turizm konusunda deneyimli yatırımcılarının tecrübesinden istifade etmek istediğini söyledi. Özbekistan'dan kente gelen bir grup vali yardımcısı, Lara Kundu Otel Yatırımcıları ve İşletmecileri Birliği Başkanı Ramazan Taş ile Kundu bölgesindeki otelde bir araya geldi.
08.04.2018
07.04.2018
Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Bölüm Başkanı Daniyar Sıdıkov, Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un Türkiye’ye gerçekleştireceği resmi ziyaretinin tarihiyle ilgili açıklamada bulundu. Kabar ajansında basın konferans düzenleyen Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Bölüm Başkanı Daniyar Sıdıkov, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un 9-10 Nisan tarihleri arasında Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Türkiye-Özbekistan Tercihli Ticaret Anlaşması müzakereleri üçüncü aşaması sona erdi. Türkiye-Özbekistan Tercihli Ticaret Anlaşması müzakereleri üçüncü aşaması bugün sona erdi. Özbekistan Dış Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, görüşmede gümrük vergilerinde indirim yapılacak ürünler listesi konusu ve anlaşma taslağı masaya yatırıldı.
06.04.2018
06.04.2018
Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkanı Danışmanı Sadık Badak, Özbekistan'ın turizmden yıllık 15 milyar dolar gelir elde etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkanı Danışmanı Sadık Badak, Özbekistan'ın turizmden yıllık 15 milyar dolar gelir elde etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
TAŞKENT (AA) – Tacikistan, 9 yıl aradan sonra Özbekistan'a yeniden elektrik ihraç etmeye başladı. Son dönemde ikili ilişkilerinde büyük ilerleme kaydeden Özbekistan ve Tacikistan, sınır kapılarının karşılıklı açılması, 30 günlük vizesiz seyahat uygulamasının yürürlüğe konulması ve 25 yıl aradan sonra yeniden uçak seferlerini başlatmasının ardından elektrik enerjisi sistemlerini yeniden birleştirdi.
05.04.2018
03.04.2018
 9  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.70444.7233
Euro5.48095.5029
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam161
Toplam Ziyaret399379