Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 35° 20°

ANASAYFA

Özbekistan'da GSM operatörleri, sınavda kopya çekilmesini önlemek amacıyla hizmetlerini geçici olarak askıya aldı. Özbekistan'da faaliyet gösteren GSM operatörleri, üniversiteye giriş sınavları dolayısıyla hizmetlerini geçici olarak durdurdu. GSM operatörlerinden yapılan açıklamada, yerel saatle 08.30 ile 13.30 arasında SMS, MMS, WAP, GPRS, 3G ve 4G hizmetlerinin, üniversiteye giriş sınavlarında kopya çekilmesini önlemek amacıyla geçici olarak askıya alındığı bildirildi.
04.08.2017
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, resmi temaslarda bulunmak üzere Özbekistan'da. Sayın Bakan, 25 - 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında Özbekistan Cumhuriyeti’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirmektetır. Söz konusu ziyarette; Bakan Nurettin Canikli, Özbekistan Savunma Bakanı Korgeneral Kabul Berdiyev ile ikili görüşme yapacak, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından kabul edilecektir. Milli Savunma Bakanı Canikli temaslarına Savunma Bakanlığını ziyaret ederek başladı
01.08.2017
Özbekistan Maliye Bakan Yardımcısı Mubin Mirzayev, ülkenin toplam rezervlerinin 20 milyar doları geçtiğini belirterek, döviz piyasasının serbestleştirilmesine ilişkin reform için uluslararası krediye ihtiyaç duyulmadığını söyledi. Mirzayev, Taşkent'te düzenlenen bir toplantıda yaptığı açıklamada, döviz piyasasında yapılacak reformlara değinirken, ülkenin yeterince döviz rezervlerine sahip olduğunu kaydetti. Özbekistan'ın altın-döviz rezervlerinin toplamda 20 milyar dolardan fazla olduğunu ifade eden Mirzayev, bu rakamın ülkenin iki yıllık ithalatı için yeterli olduğunu dile getirdi.
01.08.2017
Kazakistan’ın Özbekistan Büyükelçisi Yerik Utembayev ile Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Adham İkramov’un bir araya geldiği toplantıda, Özbekistan’da iş dünyasını geliştirmenin yanı sıra, girişimcilere kapsamlı destek sağlama ve yatırımlar çekme konusu ele alındı. Girişimlerin uygulanmasında pratik adımları hayata geçirmek amacıyla Utembayev, kümelenme sanayi organizasyonu da dahil olmak üzere iki ülke işletmeleri arasında üretim üzerinde birçok ortak pilot projelerini başlatmayı önerdi
31.07.2017
Özbekistan'da aşırı dini gruplarla ilişkili oldukları gerekçesiyle emniyetin özel listesine alınan 4 bin 152 kişi, bu listeden çıkartıldı. Özbekistan Müslümanları Dini İdaresi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev'in talimatı doğrultusunda ülke genelinde başlatılan, "kara liste" de kilerle konuşma uygulamasının birinci etabının tamamlandığı bildirildi.
29.07.2017
 8  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.48763.5016
Euro4.18064.1973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret327262