Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 19°

ANASAYFA

Cumhuriyet Günü dolayısıyla, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ev sahipliğinde, 26 Mayıs Cuma günü bir resepsiyon düzenlenerek, kabul töreni gerçekleştirilmişti. Bugün 28 Mayıs'ta ise çeşitli etkinliklerin yanı sıra Türkiye'de, Ankara Cebeci Asri Mezarlığı'nda Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mehmet Emin Resulzade'nin mezarı başında bir anma töreni gerçekleştirilerek, dualar okundu.
28.05.2017
Bağımsızlığını kazandığı andan bu yana Kazakistan vatandaşlığına başvuranlar sayısı artıyor. Astana’da Cumhurbaşkanı nezdinde Kazakistan Devlet Sekreteri Gulşara Abdıkalikova başkanlığında Vatandaşlık Başvurusu İnceleme Komisyonu toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Devlet Başkanının Kazakistan vatandaşlarına ilişkin kararnameyi imzalandıktan sonra yakın ve uzak yurtdışından gelen 640 farklı kişinin Kazakistan vatandaşlığını alacağını belirten Devlet Sekreteri,
28.05.2017
Kırgızistan’ın Oş kentindeki “Svetoç” okulunda Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) katılımıyla gençler için askeri hazırlık sınıfı açıldı. Kırgızistan’ın Oş kentindeki okulda Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) katılımıyla yeni bir askeri sınıf açıldı. www.turmush.kg sitesinde yer alan habere göre, sınıfın açılış törenine Rusya’nın Oş Başkonsolosluğu temsilcileri, Oş Rusya Bilim ve Kültür Merkezi Müdürü Vasiliy Alekseyev, FSB operasyonel sınır grubu temsilcileri ve “Naslediye” gençlik askeri hareketi temsilcileri katıldı.
28.05.2017
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Özbekistan Turizm Acentaları Birliği arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Taşkent'te düzenlenen Türkiye-Özbekistan Turizm Karma Komisyonu toplantısına katılmak üzere ülkede bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi İsmail Hakkı Yüksek, Özbekistan Turizm Acentaları Birliği Başkanı Nabican Kasimov ve Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Ravşan Usmanov ile bir araya geldi.
26.05.2017
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yarın düzenlenecek Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu 4. Toplantısı'na katılmak için Taşkent'e gitti. Başbakan Yardımcısı Türkeş ile Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Taşkent Havaalanında Özbekistan Dış Ticaret Bakanı Elyar Ganiyev ve Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından karşılandı. Bakan Avcı, ülkedeki temasları kapsamında Özbekistan Turizmi Geliştirme Devlet Komitesi Başkanı Anvar Şarapov ile bir araya geldi.
25.05.2017
 8  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.54193.5561
Euro4.12574.1422
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret318003