Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 1° -3°

ANASAYFA

Rusya'nın uçak krizinin ardından, son dönemde Türkiye ile kurduğu "sıcak" ilişkiyi Rusya basını mercek altına almaya devam ediyor. Son olarak Komsomolskaya Pravda gazetesinde çıkan Nikita İsayev imzalı köşe yazısında ilginç tespitlere yer verildi. İsayev yazısına, son zamanlarda pek çok ülkenin Rusya'ya karşı hasmane tavır benimsediğini, Türkiye ile ilişkilerin ise bir istisna teşkil ettiğini belirterek başlıyor.
25.11.2017
13-16 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da yapılan TÜRK DİLİ KONUŞAN ÜLKELER KURULTAYI’na yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen katıldı. Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı (O'ZBEKİSTAN RESPUBLIKASI XALQARO OLTIN MEROS XAYRIYA JAMG'ARMASI )Ankara Bölümü Başkanı Sn.Süleyman Merdanoğlu kurultaya katılan akademisyenlerle görüşerek; ULUSLARARASI AKADEMİSYENLER PLATFORMU (ULUPLAT) adı altında İnternet ortamında GRUP kurmayı kararlaştırdılar.
20.11.2017
Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen 3. Türk Filmleri Haftası-Bakü, yönetmen Caner Erzincan'ın "Yeni Dünya" filminin gösterimi ile başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Yerli Düşünce Derneği’nin düzenlediği haftanın açılışına, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Garayev,
20.11.2017
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Özbekistan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Özbek polislere eğitim verildi Türk emniyet görevlilerince, başkent Taşkent'te 13-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen "Çocuk Polisi Eğitimi" kursuna Taşkent Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk ve Gençlik Polis birimlerinde çalışan Özbek personel katıldı.
20.11.2017
Özbekistan’da “ağız açar” olarak adlandırılan iftar ve bayram sofralarının vazgeçilmezleri arasında “patır” ekmekleri ilk sıralarda yer alıyor. Özbekistan’da sahur ve iftar sofraları için gelenekselleşmiş tercihi “patır” ekmek. “Nan” olarak adlandırılan ekmek çeşitleri arasında yapılışında süt ve tereyağı katılarak özel yapılmış kil tandırlarda pişirilen “patır nan” özbek sofrasının ayrılmaz bir parçasıdır
17.11.2017
 8  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.78473.7999
Euro4.63374.6522
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret357546