Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 19°

ANASAYFA

1991 yılında SSCB'den özgürlüklerini ilan eden iki devlet Özbekistan ve Kırgızistan üzerinde anlaşamadıkları 300 kilometrelik sınır için yeniden bir araya geldi Özbekistan ve Kırgızistan hükümetleri tarafından sınırların tespiti amacıyla oluşturulan ortak çalışma grubu, tartışmalı bölgelere ilişkin ortak topoğrafya ve arazi düzenleme çalışmaları yaptı.
02.06.2017
Özbekistan evvelden beri çeşitli dinlere itikat eden, milletlerin barış ve anlayış içerisinde yaşadığı bir ülkedir. Atalarımız, başka din mensuplarına her zaman saygıyla davrandığı tarih belgelerinde kaydedilmiştir. Özbekistan 1 Eylül 1991 tarihinde Bağımsızlığına kavuşunca ülkede İslam’ın gelişmesi için yeni imkânlar açıldı. Dini eğitim sistemi yeniden düzenlendi. Anayasada din özgürlüğü teminat altına alındı.
01.06.2017
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa gezisi sonrası özellikle AB ve NATO'yu hedef alan önemli açıklamalarda bulundu .Diğer yandan Putin, Türkiye ve İran’ın yapıcı tutumu sayesinde Suriye’de ateşkesi sağlamayı başardıklarını kaydetti ve bu iki ülkeye teşekkür etti. Le Figaro gazetesine konuşan Putin şu ifadeleri kullandı:
31.05.2017
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Taşkent’te düzenlenen “Uluslararası İnsan Ticaretiyle Mücadele” konferansına destek verildi. İstikbali Evlat Sosyal Destek ve Haber Merkezi Vakfının organizasyonunda Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen “İnsan Ticaretiyle Mücadele. İnsan Ticareti ile Mücadelede Acil İletişim Hattının Rolü” konferansı TİKA desteğiyle yapıldı.
31.05.2017
Rusyalıların ülke dışında gayrimenkul talebi son bir yılda ikiye katlandı. Ancak talebin içeriği önemli ölçüde değişti. Artık büyük, lüks konutlar yerine ucuz apartman daireleri tercih ediliyor. Satın alınan gayrimenkuller içinde otel, spor salonu ve benzin istasyonu gibi ticari yatırımların payı artıyor. Ticari emlak firması Colliers International'ın ortağı Vladimir Sergunin geçtiğimiz yıla kadar ticari mülklerin Rusyalıların yurt dışında aldığı mülklerin yüzde 40'ını oluşturduğunu söylüyor. Yılın ilk çeyreği itibariyle bu oran yüzde 50'ye yükselmiş durumda.
30.05.2017
 7  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.54193.5561
Euro4.12574.1422
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret318003