Hava Durumu

ANASAYFA

Türkiye'nin en büyük gazetelerinden Sabah, inovasyon alanında Özbek-Türkiye işbirliğinde yeni bir aşama hakkında bir makale yayınladı. Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı'na göre, "Özbekistan'da bir teknoparkta yatırım" başlıklı makale, çeşitli alanlardaki büyük bir teknolojik projenin - Almazar Teknopark - finansmanına atıfta bulunuyor.
Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu sermaye, mal ve hizmetlerin (işlerin) ve ihracat desteği ile ilgili faaliyetlerin sigortalanmasına ilişkin usulü onayladı. Yönetmeliklere göre, ihracat yüklerinin sigortalanması ve taşınması, ticari kuruluş olan ve ilgili sigorta türünü yapma yetkisine sahip tüzel kişiler tarafından yapılmaktadır.
16.08.2020
15.08.2020
Taşkent ve Taşkent bölgesinin topraklarının değiştirilmesi projesinin revize edilmesi planlanıyor. Uchtepa ve Sergeli semtlerinin yanı sıra Ulugbek köyü sakinleri de bu planlardan memnuniyetsizliklerini dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, İmam Maturidi Uluslararası Bilimsel-Araştırma Merkezinin kurulmasına ilişkin kararnameyi imzaladı. Buna göre, söz konusu merkez, İmam Ebu Mansur Maturidi ve Maturidiliğin önde gelen ulema ve bilim adamlarının hayatı ve yazdığı eserlerle ilgili araştırmalar
13.08.2020
13.08.2020
Değerli girişimciler! Özbekistan Cumhurbaşkanı kararnamelerinin turizm alanındaki girişimcilere sağladığı faydalardan hizmet süreçlerinin organizasyonunda kapsamlı bir şekilde yararlanın! Koronavirüs salgınının, turistlere yönelik seyahat ve hizmetlerin organizasyonu için yeni kurallar getirilmesi, turistler ile servis personeli arasındaki mesafenin korunması ve bunların sanitasyon ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmasını gerektirdiği bilinmektedir.
BUKHARA, 7 Ağustos. / IA "Dunyo" /. Dunyo haber ajansının bildirdiğine göre, Buhara'daki yedi kültürel miras alanı UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilecek. Bölgesel kültür mirası departmanına göre, Özbekistan Kültür Bakanlığı, UNESCO Ulusal Komisyonu, Cumhuriyet Bilimler Akademisi, Uluslararası Orta Asya Araştırmaları Enstitüsü'nün katılımıyla,
07.08.2020
07.08.2020
 7  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret553090