Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 35° 20°

ANASAYFA

Özbekistan ve Türkiye arasında kış sezonunda düzenli uçuş yapılması için protokol imzalandı. Özbekistan havayolu devlet şirketi bir açıklama yaparak Semerkand ve İstanbul arasında düzenli uçuş uygulanmasına ilişkin bir protokol imzalandığını bildirdi. Toplantıya Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici katıldı.
15.08.2017
8 Ağustos'ta II. Cenevre Konferansı'nın yapılmakta olduğu zamanda Türklerin Limasol ve Larnaka civarında bir miktar köyü boşaltmış olmalarına rağmen, Rum Millî Muhâfız Alayı ve EOKA-B ele geçirdikleri yerleri tahliye etmedikleri gibi ellerindeki esirleri de serbest bırakmamışlardır.
14.08.2017
Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, Orta Asya'nın, ülkesinin dış politikadaki esas önceliği olduğunu söyledi. Özbekistan Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AGİT Projeleri Özbekistan Koordinatörlüğü Ofisi iş birliğiyle başkent Taşkent'te "Orta Asya Özbekistan Dış Politikasının Esas Önceliği Konferansı" düzenlendi.
13.08.2017
Kırgızistan'da, Orta Asya'da İslamiyeti kabul eden ilk Türk devleti Karahanlılar dönemine ait bir türbe bulundu. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ), Kırgızistan'ın kuzeyindeki Narın Bölgesi'nde ortaklaşa yürüttüğü arkeolojik kazı çalışmasında önemli bulgulara ulaşıldı.
11.08.2017
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Başbakan Bakıtjan Sagintiyev ile gerçekleştirdiği görüşmede, Rusya’ya yönelik Batı tarafından uygulanan yaptırımların Kazakistan’ın ekonomisini nasıl etkileyebileceği konusundaki görüşünü hem başbakan hem de basınla paylaştı, ardından da başbakan ilk altı aylık ekonomik duruma ilişkin bilgi verdi. Nazarbayev, “Hükümetimizin yoğun çalıştığını düşünüyorum. Yıl sonuna kadar iyi göstergeleri elde etmek için koordineli olarak çalışmamız lazım. Bazı riskler mevcut.
09.08.2017
 6  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.48763.5016
Euro4.18064.1973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret327262