Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 27° 9°

ANASAYFA

Avrasya Kulak Burun Boğaz (KBB) Derneği ve Türk KBB dernekleri bilimsel iş birliğini geliştirmek amacıyla Özbekistan KBB Derneği ile iş birliğinde Taşkent'te ortak toplantı düzenlendi. TİKA'nın desteğiyle Taşkent'te yapılan Özbekistan-Türkiye KBB dernekleri ve Yakın Avrasya KBB Birliği Ortak Toplantısı'na Türk KBB Derneği ve Yakın Avrasya KBB Derneği'nin organizasyonuyla Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 20 akademisyenin yanı sıra çok sayıda Özbek doktor katıldı.
Güney Kazakistan Eyaleti Valisi Canseyit Tüymebayev, Tülkübas ilçesinin adının ‘Türkibası’ olarak değiştirilmesi önerisini desteklediğini söyledi. Kazakistan.kz haber sitesine göre Eyalet Valisi Tüymebayev, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in ‘Geleceğe Doğru Yol Manevi Yenilenme’ makalesinde ,öze dönüş anlamında yer, nehir ve dağ adlarının tarihteki ismiyle yeniden adlandırılması maksadıyla şehir meclis milletvekillerinin sunduğu öneriyi desteklediğini açıkladı.
26.03.2018
24.03.2018
15 Mart’ta Cumhurbaşkanları Nursultan Nazarbayev ve Şavkat Mirziyoyev Kazakistan’da Özbekistan Yılı’nın açılışını yaptılar. Açılış töreni “Astana Opera” Opera ve Bale Tiyatrosu’nda geçti. Törene Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Tacikistan Cumhurbaşkanı Emomali Rahmon da katıldılar.
Daha önce yazdığımız gibi Orta Asya Devletler Birliği, yani Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Türkmenistan bir araya geldiler. “Kendi sorunlarımızı çözmek ve işbirliği artırmak için üçüncü bir ülkeye ihtiyacımız yok” açıklaması yeni bir dönemin işaretiydi. Bu çapta bir buluşma en son 9 yıl önce gerçekleşmişti
22.03.2018
20.03.2018
Kazakistan'da "2018 Özbekistan Yılı" etkinlikleri, iki ülke liderlerinin katıldığı konserle başladı. Opera ve Bale Tiyatrosunda düzenlenen konsere, Orta Asya Ülkeleri Cumhurbaşkanları İstişare Toplantısı'na katılmak için Kazakistan’a gelen Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
İngiliz, Anzak ve Fransız birliklerine mensup 25 bin kişilik büyük bir kuvvet, 25 Nisan 1915 sabahı, harp gemilerinin yoğun ateş desteğiyle Arıbur­nu'nda karaya çıktı. Çanakkale’de kara savaşları fiilen başlamış oldu ve (bu kuvvet) hiçbir engelle karşılaşmadan siperlere yerleşerek Conkbayı­rı tepesine doğru hızla ilerledi.
18.03.2018
17.03.2018
 5  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.07304.0893
Euro4.96854.9884
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret382109