Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 19°

ANASAYFA

Kerimov döneminde kovulan Türk iş adamları Özbekistan’a geri dönüyor. 2000'li yılların başında Özbekistan'dan kovulan “Demir Holding” süpermarketler grubunun bu ülkeye geri döneceği bildirildi. centralasian.org sayfasının haberine göre, Özbek ve Türk tarafları arasındaki anlaşmazlıklar Özbekistan Devlet Başkanı Başkanı Şevket Mirziyayev’in girişimi ile sona erdi. Taşkent'te ofisini açmak için hazırlanan grup yöneticisi Ahmet Demir, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 25-27 Nisan'da Taşkent'te yaptığı resmi ziyaret sırasında Türk heyetinde yer almıştı.
17.06.2017
Kazakistan’ın başkenti Astana’da EXPO 2017 Uluslararası Enerji Fuarı’nın resmî açılış töreni düzenlendi. Törene Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yanı sıra, aralarında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in de bulunduğu Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) zirvesi için Kazakistan’a gelen devlet başkanları, Uluslararası Sergiler Bürosu Başkanı Steen Cristensen ve çok sayıda ülke lideri katıldı.
17.06.2017
Kazakistan Meclis milletvekilleri tarafından “26 Aralık 2016 tarihli yardım sağlama ve onun kullanım kontrolüne ilişkin Kazakistan ve Kırgızistan Hükümetleri arasındaki Protokolün onaylanmasına” dair yasa tasarısı kabul edildi. Protokol, Kazakistan ve Kırgızistan Hükümetleri arasındaki Avrasya ekonomik entegrasyonu çerçevesinde işbirliğinin gelişmesine ilişkin Anlaşmasının uygulanması üzerine geliştirilmiştir.
16.06.2017
Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçisi Kapucu, "Enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi çerçevesinde Türkmenistan’ın doğalgaz projelerini destekliyoruz. Gerekli koşullar oluştuğunda Türkmenistan gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya iletmeye hazırız." dedi. Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu, Türkiye'nin gerekli koşullar oluştuğunda Türkmenistan gazını Avrupa'ya iletmeye hazır olduğunu belirterek, "Enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi çerçevesinde Türkmenistan’ın doğalgaz projelerini destekliyoruz." dedi.
12.06.2017
Özbekistan Hafif Sanayi Birliği ile Özbek-Türk İşadamları Derneği (UTİD) tarafından Taşkent'te düzenlenen toplantıda, ülkede iş yapan Türk tekstilciler Özbekistan ile Avrupa Birliği arasında tekstil protokolünün yürürlüğe girmesi üzerine, AB ülkelerine tekstil ürünlerini ihraç etme meselelerini değerlendirdi. Toplantıda konuşan
12.06.2017
 5  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.54193.5561
Euro4.12574.1422
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret318003