Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 19°

ANASAYFA

Özbekistan’da kültürel varlıkların yurt dışından ülkeye geri getirilmesinden sorumlu olacak bir merkez kuruldu. Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Bakanlar Kuruluna bağlı olarak yurt dışında saklanan Özbekistan’a ilişkin kültürel varlıkları araştırma merkezinin kurulmasını öngören kararnameyi imzaladı.
23.06.2017
Türkiye Dağcılık Federasyonu’na bağlı bir grup dağcı Kırgızistan Pik Lenin dağına ve Tacikistan‘daki İmeni İsmail Samani, Korjenevskaya dağlarına tırmanış için Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde performans testlerine katıldı. Yapılacak ölçümlerden sonra dağcılardan başarılı performans gösterenler 7 bin 134 metre yüksekliğindeki Pik Lenin, 7 bin 495 metre yüksekliğindeki İmeni İsmail Samani ve 7 bin 105 metre yüksekliğindeki Korjenevskaya dağına tırmanmaya hak kazanacak.
23.06.2017
Türkmenistan'dan, Hindistan ve Pakistan'a doğalgaz taşıyacak olan TAPİ projesine katılmak için Özbekistan hükümeti de ön çalışmalara başladı Özbekistan'ın Uzbekneftegaz şirketinin başkanı Alisher Sultanov, Uluslararası Basın Kulübü'nde düzenlediği toplantıda ülkesinin Türkmenistan'dan Hindistan ve Pakistan’a uzanan TAPI (Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan boru hattı) projesine katılma olanaklarını incelediğini söyledi.
22.06.2017
BM Genel Sekreteri yaptığı açıklamada, "Aral gölünün kuruması çağımızın büyük faciasıdır" dedi BM Genel Sekreteri António Guterres dünyanın dördüncü büyük gölü olan Aral gölünün kurumasını çağımızın büyük faciası olarak değerlendirdi. António Guterres, 10 Haziran’da Özbekistan'ı ziyaret ederek Semerkant’ta Devlet Başkanı Şevket Mirziyayev ile bir araya geldi. Guterres görüşmenin ardından kurumuş Aral Denizi bölgesine gitti.
20.06.2017
Özbekistan Devlet Başkanı Mirziyayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev’i resmi ziyaret kapsamında Özbekistan’a ziyaret etmeye davet etti. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) toplantısı çerçevesinde Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyayev ile bir araya geldi. Kırgız Cumhurbaşkanı Basın Servisi, Mirziyayev'in Atambayev’i Özbekistan’ı ziyaret etmeye davet ettiğini açıkladı.
19.06.2017
 4  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.54193.5561
Euro4.12574.1422
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret318003