Hava Durumu

ANASAYFA

O‘zbekiston Davlat konservatoriyasida “Yangi avlod – 2011” bolalar ijodiyoti respublika festivalining Toshkent shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi. “O‘zbekiston madaniyati va san’ati forumi” jamg‘armasi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati, Xalq ta’limi vazirligi tomonidan tashkil etilgan tadbirda festivalning tuman bosqichlari g‘oliblari ishtirok etdi.
Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi, Islâhhâne Caddesi'ndeki üç katlı pembe evde doğdu. Babası Ali Rıza Efendi, annesi Zübeyde Hanım'dır. Baba tarafından dedesi Hafız Ahmet Efendi XIV-XV. yüzyıllarda Konya ve Aydın'dan Makedonya'ya yerleştirilmiş Kocacık Yörüklerindendir. Annesi Zübeyde Hanım ise Selânik yakınlarındaki Langaza kasabasına yerleşmiş eski bir Türk ailesinin kızıdır. Milis subaylığı, evkaf katipliği ve kereste ticareti yapan Ali Rıza Efendi, 1871 yılında Zübeyde Hanım'la evlendi.
12.11.2011
09.11.2011
Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün Türkçe konuşan ülkeler ve akraba topluluklarının medya temsilcilerinin katılımıyla "medya forumu" yapıldı."Küreselleşen dünyada Türk dili, farklılıklar ve ortak çıkarlar konulu" foruma Azerbaycan, Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve KKTC başta olmak üzere Rusya Federasyonu bünyesinde yaşayan akraba topluluklarının medya temsilcileri iştirak etti.
05.11.2011
29.10.2011
Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi. Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi.
Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Kazakistan'ın ve Orta Asya'nın lider fuarcılık kuruluşu Central Asia Trade Exhibitions – CATEXPO tarafından organize edilen fuara, başta Türkiye ve Kazakistan olmak üzere Rusya, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Belarus, Hindistan, İran gibi ülkelerden firmalar katıldı. Yaklaşık 20 ülkeden 150 firmanın katıldığı fuara, Kazakistan'ın yanı sıra Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Rusya'nın Sibirya bölgesi gibi ülkelerden de çok sayıda ziyaretçi geldi. Fuarda önümüzdeki kış sezonu için birbirinden güzel deri ürünleri ziyaretçilere sunulurken, etkinlik süresince yapılan podyum şovlarıyla firmalar ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. http://www.haberler.com 24.10.2011
25.10.2011
24.10.2011
... 277 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam222
Toplam Ziyaret539964