Hava Durumu

ANASAYFA

Tarihe adını altın harflerle yazdıran Türk milletinin en sıkıntılı dönemi Millî Mücadele dönemidir. Bu dönemde Türk halkı başka bir devletin himayesi altında kalmayı kesinlikle reddetmiştir. Milli Mücadele döneminde ülkemizi işgal etmek isteyen devletlere karsı kadınlı erkekli kurtuluş mücadelesi başlatılmıştır. Türk kadınının istiklâl harbi sırasında gerek cephede, gerekse cephe arkasında bütün gücü ile hizmet verdiği bilinen bir gerçektir.
Azərbaycan tarixi qəhrəman qadınlarımızın şücaəti ilə zəngindir. Onların arasında diplomatlar, hökmdarlar, hətta sərkərdələr, döyüşçülər də olmuşdur. Qəhrəmanlıq rəmzi kimi tarixə düşən Massaget hökmdarı Tomris İran şahı Kirin Azərbaycana hücumunun qarşısını almaq üçün ağıl və mətanət göstərmişdir.
01.03.2012
29.02.2012
“Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir...” (*) Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1) Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vurguladığı gibi, kadın bir anlamda yaşadığı toplumun ve uygarlığın yaratıcısı, biçimleyicisi olmalıdır. Çünkü kadın, doğanın sadece kendi cinsine bahşettiği doğurganlık mucizesini, yaratıcılıkla bütünleştirerek, yaşantısının her alanına yansıtma potansiyeline sahiptir.
“Kıbrıs Türk’ü dünyanın en medeni milletleri arasında yer alan münevver, olup bitenleri günü gününe takip etmesini bilen, toplum yararına çalışanları takdir edebilecek kadar yüksek seviyede bir halktır. Kimseden ne milliyet, vatan, bayrak dersi almaya ihtiyacı vardır. Ne de haksızı müdafaa edebilecek kadar şuurdan mahrumdur. O daima haklının yanında yerini almış, hiçbir zaman haksızın tarafına geçerek hakikatleri örtbas etmek yolunu tutmamıştır.” 1974 Dr. Fazıl KÜÇÜK
29.02.2012
21.02.2012
Seni seviyorum Taşkent, içinde tekneler dolaşmasa da, deniz kenarında olmasan da seni seviyorum. Bir kenti yazmak için sevmek gerekiyor diye düşünüyorum. Aksi takdirde yazılan sadece gezilecek yer listesi oluyor. Taşkent havaalanından çıkıp beni bekleyen arabaya doğru baktığımda “ Aa aynen Esenboğa Havaalanı girişi” dedim. Ve o sıcaklık bana dört buçuk saatlik uçak yolculuğu üzerine 1.5 saat süren gümrük işlemlerinin yorgunluğunu unutturdu.
Noman Çelebicihan (Numan Çelebi Cihan) esaret altındaki Kırım'ın kuzeyinde Büyük Sonak köyünde 1885 yılında başlayan ve Kırım İstiklâl Davası uğrunda 23 Şubat 1918 yılında şehitlikle sona eren 33 yıllık şerefli bir hayat. Bu kısa hayata sığdırılan ve Kırım Tatarlarının kaderinde büyük rol oynayan millî hizmet ve bu hizmetlerinin neticesinde Kırım Tatar tarihinde unutulmaz bir yolbaşçı Noman Çelebicihan.
19.02.2012
17.02.2012
... 272 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam222
Toplam Ziyaret539964