Hava Durumu

ANASAYFA

Bişkek (Golden Bridge News) Özbekistan’ın Bişkek Büyükelçiliğinden GBNews’e aktarılan habere göre, Özbekistan Cumhuriyetinde uygulanan proje çerçevesinde birkaç saniye içinde turist Buhara’nın 50 tarihi eseri hakkında akıllı telefon kullanışı ile QR kodu altında tüm bilgileri almak iznine sahip olacak. 1 Nisan 2018’de faaliyete geçecek olan QR kodu aracılığı ile tüm bilgiler 12 dilde sunulacak.
Kırgızistan'ın Narın ili Valisi Amanbay Kayıpov, Kırgızistan'dan Türkiye'ye hem organik hem temiz hem de uygun fiyata et ihraç etmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Kırgızistan'ın Narın Valisi Amanbay Kayıpov, Kastamonu Üniversitesi'nin davetlisi olarak bir heyetle Kastamonu'yu ziyaret etti.Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya da gelen Kırgızistan Valisi Amanbay Kayıpov, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın
15.01.2018
13.01.2018
Özbekistan’da uluslararası pasaport uygulaması planından vazgeçildi. Özbekistan'da uluslararası pasaport uygulaması planından vazgeçildi. Vatandaşın şu anda kullandığı pasaport sadece yurtdışı seyahatleri için geçerli olacak, yurt içinde ilk kez kimlik kartları kullanıma sunulacak.
Sık sık sıradışı yasaklarla gündeme gelen Türkmenistan, ülke genelinde uygulamaya konulan yeni bir uygulamayla bütün dünyayı şaşırttı. Türkmenistan’da bayanların araç kullanmasına yasak getirildi. Devlet kurumlarında çalışan bayanlardan da araç sürmeyeceğine dair yazılı olarak taahhüt alınması zorunlu oldu. Yeni yasağı ihlal eden Türkmen bayan sürücülerinin ehliyetlerine el konulmasının ardından araçları cezalı araç otoparkına çektiriliyor.
12.01.2018
10.01.2018
Bişkek (Golden Bridge News) Özbekistan’ın Bişkek Büyükelçiliğinden GBNews’e aktarılan habere göre, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı 29 Aralık 2017 tarihli "Yurtdışı fuarlarda sergilenecek ürünlerin ihracı için prosedürü basitleştirme tedbirleri" üzerine karar imzalamıştır.
Bişkek (Golden Bridge News) Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezinden GBNews’e aktarılan habere göre,Opera sahnesinde devlet tiyatrolarından 100'den fazla sanatçı iştirak etti. Bu Çin'de, Çin dilinde "Manas" destanı üzerine (Cusup Mamay’ın kitabı üzerine) sahnelenen ikinci opera olarak değerlendiriliyor.
09.01.2018
07.01.2018
... 272 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret504509