Hava Durumu

ANASAYFA

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün Türkçe konuşan ülkeler ve akraba topluluklarının medya temsilcilerinin katılımıyla "medya forumu" yapıldı."Küreselleşen dünyada Türk dili, farklılıklar ve ortak çıkarlar konulu" foruma Azerbaycan, Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve KKTC başta olmak üzere Rusya Federasyonu bünyesinde yaşayan akraba topluluklarının medya temsilcileri iştirak etti.
Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi. Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi.
29.10.2011
25.10.2011
Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Kazakistan'ın ve Orta Asya'nın lider fuarcılık kuruluşu Central Asia Trade Exhibitions – CATEXPO tarafından organize edilen fuara, başta Türkiye ve Kazakistan olmak üzere Rusya, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Belarus, Hindistan, İran gibi ülkelerden firmalar katıldı. Yaklaşık 20 ülkeden 150 firmanın katıldığı fuara, Kazakistan'ın yanı sıra Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Rusya'nın Sibirya bölgesi gibi ülkelerden de çok sayıda ziyaretçi geldi. Fuarda önümüzdeki kış sezonu için birbirinden güzel deri ürünleri ziyaretçilere sunulurken, etkinlik süresince yapılan podyum şovlarıyla firmalar ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. http://www.haberler.com 24.10.2011
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Zirvesi, Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da yapıldı. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Zirvesi, Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da yapıldı. Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkiye'nin katıldığı zirveye Özbekistan ve Türkmenistan temsilci göndermedi. Ankara Oteli'nde gerçekleşen zirve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nurusltan Nazarbayev'in açılış konuşması ile başladı. Kazak lider zirvenin açılış konuşmasında, Türkiye'de yaşanan terör saldırısına dikkat çekerek Türk halkına başsağlığı diledi.
24.10.2011
21.10.2011
Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi. Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi.
Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Türk doktorlarının bu insani jesti, halk nezdinde büyük bir takdir topladı.
21.10.2011
11.10.2011
... 270 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.15506.1797
Euro6.72966.7566
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam173
Toplam Ziyaret509482