Hava Durumu
Anlık
Yarın
-1° 1° -3°

ANASAYFA

İnanın, elim bir türlü Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş’ın öldüğünü yazmak istemiyor. O, Kıbrıs Türk’ünün babası idi. O, Kıbrıs Türk’ünün davasının usta avukatı idi. O, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucusu idi. Velhasıl O, tanrı tarafından, Kıbrıs Türklerine gönderilen en büyük armağandı. Rauf Denktaş, belki cismen ölmüştür, ancak fikren ebediyen her Türk’ün kalbinde yaşayacaktır.
15.01.2012
Semerkant’tan Anadolu’ya kim bilir kaç kervan düzüldü. Kaç yolcu bu uzun mesafeyi göze alıp demirden asasını, alıp çelikten çarığını giyip bu yollara düştü. Bugün uçakla 3300kilometre, Motorlu araçlarla 5200 kilometrelik bu uzun yolculuğu çıkanların kim bilir kaçı bu yolculuğu tamamlayabildi. Buhara’dan Anadolu’ya gelen din bilginlerinin isimlerine kayıtlarda rastlarız. Yakın çağlara kadar din bilimleri merkeziydi.İslam düşünürlerinden Nakşibendiliğin kurucusu Bahaeddün Nekşibendi, İmam Buhari... bu topraklarda yatmaktadır, Yıldırım Beyazıt’ın damadı Emir Sultan bu topraklardan Anadolu’ya gelmiştir.
15.01.2012
Tanrı, Türkistan’ı Türkler için yaratmıştır. Kaşgarlı Mahmud’un naklettiği, Türklerle ilgili meşhur hadis-i kudside Maşrık (Şark-Doğu) deyimiyle Türkistan ifade edilmektedir. Türkistan sadece Türklüğün değil, aynı zamanda İslamiyet’in de yurdudur. 9. asırda Arablar’ın idaresizliği sebebiyle, Maide Suresi 54. ve Tevbe Suresi 39. ayetlerindeki Tanrı buyruğu, adeta tecelli edercesine İslamiyet, Türklüğün güçlü ve layık ellerine, Türkistan’da tevdi edilmiştir.
15.01.2012
Ülkemizde yıllardan beri kadınlar her konuda engellenmiştir. Evlenmeden önce, baba ve ağabey baskısı, evlendikten sonra koca baskısı kadınların önüne hep set çekmiştir. Buna karşın yine de kişiliğini cesurca ortaya koyarak başarılı olan kadınların sayısı az değildir. Ancak bunların da birçoğunun değeri bilinmemiştir. Hor görülmüş, işinden uzaklaştırılmış, terk edilmiştir.
13.01.2012
Dünya yüzünde ilk millet olan Türk milletimiz, tarihli büyük bir millettir, yiğit atılgan, savaş sever kahraman büyük liderler yetiren, onlarca devletler kuran bir millettir, Türk milleti tarihten önceleri var olarak bu iyelik sever, hoşgörülü, insanlığa yakın, yardım sever milletir, üstün yüce bir millet olarak çok sayıda devletler, Atabeyler, İmparatorluklar kuran bir tanınan millettir, Türk milletimiz olarak mücadeleci olarak büyük insanları yetirerek hak, adalet uğrunda devletlerini yürütmüşlerdir, Türkler her alanlarda milletini, Dinini, dilini tarihini temsil eden seven bir ulu güçlü varlıktır.
28.12.2011
... 261 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.78473.7999
Euro4.63374.6522
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret357546