Hava Durumu

ANASAYFA

Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Türk doktorlarının bu insani jesti, halk nezdinde büyük bir takdir topladı.
Özbekistan'da geçtiğimiz Eylül ayında Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından onaylanan alkollü içecek ve tütün mamullerinin dağıtımı ve tüketiminin sınırlandırılması ile ilgili kanun, resmi gazetelerde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Toplumca olumlu karşılanan bu kanunla eğitim kurumları, istasyonlar, duraklar, sağlık ve kültürel mekânlar ve spor tesisleri yakınında alkollü içki ve tütün mamulleri ticaretinin yapılması yasaklanıyor. Ayrıca 20 yaş altı gençlere alkollü içki ve tütün mamullerinin satılmasına da yasak getiriliyor.
11.10.2011
09.10.2011
Kazak televizyonunda bir ilk! Kazakistan’da devlet kanalı ‘Kazakistan’ televizyonu, ülke tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. Kanal, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in talimatı doğrultusunda 1 Eylül’den itibaren tamamen Kazakça olarak yayın yapıyor. Bu çerçevede başkent Astana’daki Bağımsızlık Sarayı’nda yapılan kutlama törenine katılan Kazakistan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Yardımcısı Maulen Aşımbayev, yaptığı konuşmada nesiller boyu arzu edilen maksada nihayet ulaştıklarını ifade etti.
Özbekistan'da örnek bir çalışmaya imza atılarak, bu ülkede yaşayan değişik milletlere mensup güreşçiler arasında turnuva düzenlendi. Grekoromen ve serbest kategoride yapılan kaynaşma amaçlı turnuvada değişik milletlere mensup çok sayıda güreşçi 10'a yakın ayrı stilde birlik ve beraberlik için mindere çıktı. I İki gün devam eden turnuvaya ülkede yaşayan Tacik, Tatar, Kazak, Kırgız, Rus, Özbek, Azeri ve Koreli 20'ye yakın farklı milletten güreşçiler iştirak etti.
28.09.2011
25.09.2011
Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Ekonomik Konseyi, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'da toplandı. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Ekonomik Konseyi, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'da toplandı. Kazakistan'ı Başbakan Birinci Yardımcısı Ömirzak Şukayev'in temsil ettiği toplantıda Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrasya Ekonomik Topluluğu, Entegrasyon Komitesi 55. toplantısı ve Gümrük Birliği gibi konular ele alındı.
Orta Asya, özellikle Özbekistan dünya kültürünün eski ocaklarından birisidir. Bağımsızlık yıllarında Özbekistan’da tarihi anı, milli değerleri yeniden kalkındırmaya yönelik büyük kapsamlı faaliyetler gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un “Özbekistan’ın kendi istiklali ve gelişme yolu” adlı eserinde bağımsız Özbekistan’ı geliştirme yolu dört temele dayandığı belirtilmektedir. Bunlardan birisi de Özbek halkının manevi mirasını sağlamlaştırmak ve geliştirmektir. Ülkedeki kutsal ziyaret yerleri, ilim meskeni olan medreseler, hiç kuşkusuz Özbeklerin manevi mirası sayılır. Özbeklerin manevi mirasının geçmişi nice bin yıllık bir geçmişe ulaşmaktadır.
23.09.2011
19.09.2011
... 259 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam162
Toplam Ziyaret486904