Hava Durumu

ANASAYFA

O demirci ve şair, köylü ve geleceğin habercisi, bilge ve hikaye anlatıcı idi. Kuzey Kafkasya’nın Kabarda-Balkar Cumhuriyeti’nde en yüksek dağlık kesimlerde yaşayan Türk halklarından biri olan balkarlar onu, Kazım Meçiyev’i Balkariya’nın ruhu, ulusun vicdanı ve otoritesi olarak adlandırırlar. Derler ki Balkariya’nın doğası Kuzey Kafkasya’nın en yüksek zirveleri, derin vadileri ve alp çayırları ile tanrısaldır. 152 yıl önce, 1852 yılında burada büyük bir şairlik yeteneği vergisi ile bu insanın ortaya çıkması aslında hiç de şaşırtıcı değildir.
Bunda tunlar eng mitti terak o’saverib yulduzga etar; quvonchiga chidolmay kurtak novdalarda yorilib ketar. *** Bunda suvlar shildirab mangu quchib yotar tuproqni xushbaxt; bir tong zangor gulbarg bo’lar-u, shovullaydi shamolda daraxt. *** Bunda bari dilbar va shirin, tiriklikka to’ymas - dil yarim... Yurtdoshlarning qalbiga yaqin yo’lni izlab o’tar kunlarim.
02.07.2012
30.06.2012
Geçen hafta St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda ilk defa Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler özel panelde ele alındı. Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen panele, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız başta olmak üzere çok sayıda Türk ve Rus bürokratı, işadamı, uzmanı katıldı. Türk işadamlarının Rusya’da imza attıkları başarılar, ikili ticari ilişkilerde mevcut sorunlar, perspektifler masaya yatırıldı.
Bişkek, 26 Haziran. /Kabar/. Bişkek’te 25 Haziran’da Kırgız’ların ve Kırgızistan tarihini yazmak için bir yarışmayı kazanan tarihçiler grubuna 5 milyon som miktarda sertifikayı teslim etme töreni düzenlendi.
27.06.2012
27.06.2012
Kazakistan’da yakın bir zamanda devlet kurumlarında rüşvet alan çalışanları ihbar edenler ödüllendirilecek. Yani rüşvet isteyeni ihbar edersen devlet sana para verecek. Kazakistan Maliye Polisi tarafından hazırlanmış yolsuzluk suçlarının tespiti ve bastırılması sürecinde yardımcı olan kişilerin teşvik edilmesi kuralları konulu yasa taslağının Kazakistan Hükümeti’nin onayına gönderilmesi bekleniyor.
BAYRAQDARIM- Zərəngiz Dəmirçi Qayalı Məndən ötdü, sənə dəydi, Havadarım, harda qaldın? Vətən qalib olmalıydı? Bayraqdarım, harda qaldın? *** Göylərdənmi qarğış gəldi? Qəvi-düşmənə tuş gəldi? Qarabağa sət qış gəldi, Xoş baharım, harda qaldın? ***
24.06.2012
20.06.2012
... 257 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret506852