Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°

ANASAYFA

Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi. Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Van'da meydana gelen deprem sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi.
Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Orta Asya'nın en büyük uluslararası Moda ve Deri Fuarı, Kazakistan'ın finans merkezi Almatı'daki Atakent Fuar Merkezi'nde yapıldı. Kazakistan'ın ve Orta Asya'nın lider fuarcılık kuruluşu Central Asia Trade Exhibitions – CATEXPO tarafından organize edilen fuara, başta Türkiye ve Kazakistan olmak üzere Rusya, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Belarus, Hindistan, İran gibi ülkelerden firmalar katıldı. Yaklaşık 20 ülkeden 150 firmanın katıldığı fuara, Kazakistan'ın yanı sıra Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Rusya'nın Sibirya bölgesi gibi ülkelerden de çok sayıda ziyaretçi geldi. Fuarda önümüzdeki kış sezonu için birbirinden güzel deri ürünleri ziyaretçilere sunulurken, etkinlik süresince yapılan podyum şovlarıyla firmalar ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. http://www.haberler.com 24.10.2011
25.10.2011
24.10.2011
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Zirvesi, Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da yapıldı. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Zirvesi, Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da yapıldı. Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkiye'nin katıldığı zirveye Özbekistan ve Türkmenistan temsilci göndermedi. Ankara Oteli'nde gerçekleşen zirve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nurusltan Nazarbayev'in açılış konuşması ile başladı. Kazak lider zirvenin açılış konuşmasında, Türkiye'de yaşanan terör saldırısına dikkat çekerek Türk halkına başsağlığı diledi.
Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi. Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ayrı ayrı taziye mesajı gönderdi.
21.10.2011
21.10.2011
Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Gönüllü Türk doktorları, Özbekistan'da çocuk ve gençlere yönelik bir dizi plastik cerrahi ameliyatlar gerçekleştirdi. Türk doktorlarının bu insani jesti, halk nezdinde büyük bir takdir topladı.
Özbekistan'da geçtiğimiz Eylül ayında Cumhurbaşkanı İslam Kerimov tarafından onaylanan alkollü içecek ve tütün mamullerinin dağıtımı ve tüketiminin sınırlandırılması ile ilgili kanun, resmi gazetelerde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Toplumca olumlu karşılanan bu kanunla eğitim kurumları, istasyonlar, duraklar, sağlık ve kültürel mekânlar ve spor tesisleri yakınında alkollü içki ve tütün mamulleri ticaretinin yapılması yasaklanıyor. Ayrıca 20 yaş altı gençlere alkollü içki ve tütün mamullerinin satılmasına da yasak getiriliyor.
11.10.2011
09.10.2011
... 256 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67455.6973
Euro6.27036.2955
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret477179