Hava Durumu

ANASAYFA

30 Ekim Salı günü saat 17.00.17.30 arası Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Başkanı Süleyman Merdanoğlu, TRT Radyo-1 Kanalına konuk olacak.” İpek Yolunda Özbekistan’ın tarihteki ve günümüzdeki önemi” üzerine, Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje Koordinasyon Merkezinden Dr. Fahri ATASOY ile sohbet edecek.
624 yılda 36 padişah tarafından yönetilen Osmanlı İmparatorluğu’nun; son padişahı Vahdettin zamanında, Birinci Dünya Savaş 1914'te başladı. Bu savaşa dünyanın belli başlı devletleri katıldı. Dört yıl süren savaş, İttifak Devletleri'yle birlikte Osmanlı İmparatorluğu'nun yenik sayılmasıyla sonuçlandı ve Osmanlı toprakları İngiltere, Yunanistan, Fransa, İtalya gibi devletler tarafından işgal edildi. Mustafa Kemal Paşa, Osmanlı hükümeti tarafından, bölgede düzeni sağlaması için Osmanlı Devleti'nin bir gemisi ile, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a gönderildi. Ülkenin çoğu ilinde kongreler düzenledi. "Tek bir egemenlik var, o da Milli egemenliktir. Ülkeyi, yine ulusun kendi gücü kurtaracaktır."
28.10.2012
28.10.2012
Türkçe (Bay/May) kökünden türemiştir. Zenginlik, yücelik ve kutluluk bildirir. Kelime en eski Türkçe örneklerde badram olarak geçmektedir. İslam dininde Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere iki büyük bayram vardır. Bayramlar kültür ve mezheplerin farklılığına göre değişik şekillerde kutlanır. İslami bayramlar ay takvimine göre düzenlenir.
1 Aralık tarihi bundan sonra “Birinci Cumhurbaşkanı Günü” olacak ve resmi bayram statüsünde kutlanacak. İlk kez 01.12.2012 tarihinde kutlanacak bu bayram şerefine bu sene Astana’da önemli etkinlikler düzenlenecek. Spor etkinlikleri, çeşitli konser programları ve sosyal projeler hayata geçirilecek. İlk Cumhurbaşkanı Müzesi’nin Müdür Yardımcısı Gülayşa Aktayeva, “İlk Cumhurbaşkanı Günü, kişiye özel bir gün değildir. Kazak halkının ulusal kimliğinin en önemli aşamasını karakterize etmektedir.
23.10.2012
21.10.2012
“Objektifimden Uygur” fotoğraf sergisi, Ankara’da Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay katıldı. “2012 Türkiye’de Çin Kültür Yılı” etkinliklerinin bir parçası olan sergi, Çin Devlet Basın Ofisi ve Çin Uluslararası Radyosu tarafından ortaklaşa düzenlendi. Sergide, Türk fotoğraf sanatçısı Yavuz Alatan’ın 60 fotoğrafı ziyaretçilerle buluştu. Fotoğraflar, Uygur kız, çocuk, yaşlılar ile doğal manzaralar ve gelenek-görenekleri içeren dört bölümden oluşuyor.
Bişkek, 15 Ekim. /Kabar/. Kırgızistan’daki istikrar sadece Orta Asya için değil, aynı zamanta tüm Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı bölgesi için önemlidir. Bu hakkında AGİT Ulusal Azınlıklar Yüksek Komiseri Knut Vollebaek bugün Bişkek’te Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile görüştüğü sırada ifade etti. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Aygıtı Bilgi Politikası Bölümü belirttiği gibi, görüşme sırasında Kırgızistan’daki etniklerarası uyum konusu ele alındı.
17.10.2012
17.10.2012
... 246 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret508199