Hava Durumu

ANASAYFA

Özbekistan, 10 Şubat 2018 tarihinden itibaren Türkiye vatandaşlarına 30 gün süreli vize muafiyeti uygulamaya başlıyor. Türkiye ve beraberindeki İsrail, Endonezya, Güney Kore, Malezya, Singapur ve Japonya devletleri vatandaşlarına vizesiz Özbekistan seyahati imkanı getiren kararname, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından bugün imzalandı.
Merkezi Ankara'da olan Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından; 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kuşadası/Aydın’da 8. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi yapılacaktır. Uluslararası boyutta olan bu Kongreye daha önce de olduğu gibi, Kongrenin Ana Teması olan “Sağlık Turizminde Yol Haritası” kapsamında, Türkiye ve diğer ülkelerden çok sayıda kişi ve kuruluşların katılımı beklenilmektedir.
03.02.2018
02.02.2018
Kırım Haber Ajansı (QHA), bugün, 21 Şubat’ta kaydedilen Dünya Anadil Günü münasebetiyle Kırım Tatar dilinin gelişme tarihi ve özellikleri ile ilgili ilginç bilgileri topladı. Çağdaş Kırım Tatarcasının tarihi 19. yüzyılın sonlarına dek uzanıyor ve ünlü eğitimci İsmail Bey Gaspıralı’nın faaliyetleriyle yakından ilgisi bulunuyor. Hangi dil ailesine bağlı olduğuna dair tartışmaların günümüzde kadar devam ettiği Kırım Tatar dili hakkında ne biliyoruz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Rustam Azimov ve beraberindeki heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Rustam Azimov ve beraberindeki heyeti Beylerbeyi Sarayı'nda kabul etti. Kabulde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da yer aldı.
01.03.2017
27.02.2017
KC Taşkent Büyükelçiliği’nin Basın Servisi, 23 Şubat’ta Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mizryoyev ile Kazakistan Başbakan yardımcısı Askar Mamin’in görüştüğünü bildirdi. Görüşmede Kazak-Özbek ekonomik ve ticari ilişkilerinin tüm perspektiflerinin ele alındığı açıklandı. Kazakistan’ın başbakan yardımcısı Askar Mamin, şuan Kazak-Özbek ticari ve ekonomi ilişkileri kapsamında ziraat ve tarım sekötründe, kimyasal sanayide ortak şirketlerin çalıştığını ve otomobil sanayisi ile turizmde yeni projelerin hazırlanmakta olduğunu belirtti.
Bişkek (Golden Bridge News) Bişkek’te “Kırgızistan’ın en iyi ihracatçısı” ödül kazananları ödüllendirme töreni yapıldı. Ödüllendirme töreninde açılış konuşması gerçekleştiren Kırgızistan Başbakanı Sooronbay Ceenbekov, “İhracat, ekonomi kalkınmasında önemli bir rol alır ve büyümenin ana faktörlerden biridir. İhracat potansiyelini desteklemek ve geliştirmek için Kırgızistan Hükümeti tarafından 2015-2017 yılları için ihracat geliştime programı kabul edilmiştir. Program kapsamında ihracata yönelik işletmelerin finanse edilmesi yönünde bir projenin başlatılması planlanmaktadır.
25.02.2017
24.02.2017
... 244 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret533368