Hava Durumu

ANASAYFA

Kazakistan’da iş yapan birçok Türk işadamının en çok şikayet ettiği konulardan olan iş yapma, bürokrasi vb engellerin Türkiye’de Kazakistan’dan daha fazla olduğu açıklandı. Doing Business Kazakistan’ın notunu yükseltti. International Finance Corporation’un (IFC) Doing Business Sıralamasında Kazakistan, Çin, Türkiye ve Rusya’yı geride bırakarak 49. sırada yer aldı. Sıralamaya göre, iş yapmanın en kolay olduğu ülke olan Singapur’un ardından Hong Kong ve ABD geliyor.
Hürriyet Gazetesi’nin Seyahat ekinde Bişkek’i gezen Selma Arınç bu şehir ile ilgili bir yazı kaleme almış. Bişkek’i tarih ve doğası ile güzel anlatan bu yazının bir kısmını bizler de okuyucularımıza aktarmak istedik. Yazı şöyle; Gezgin Selman Arınç, Kırgızistan’ın yüksek karlı dağları, gölleri ve etkileyici doğal güzellikleriyle İsviçre’yi andırdığını söylüyor. Bişkek için “sadece ticaret değil, aynı zamanda bir kültür kenti” diyor.
06.02.2013
04.02.2013
Ziyaret edilecek şehirler: Taşkent - Hiva - Buhara - Semerkant Tur süresi: 7 gün, 6 gece Hareket şekli: Karayolu ve uçak Geceleme: Taşkent (2) - Buhara (2) - Semerkant (1) HIva (1) Konaklama: Bir ve iki kişilık odalar Açiklama: Özbekistanin tarihiy şehirlerini gezılmesı. Taşkent, Hiva, Buhara, Semerkant şehirlerini ziyaret edilecek tur programı.
Uluslararası Hava Taşımacılık Örgütü (IATA) raporuna göre önümüzdeki 5 yıl içinde hava taşımacılığında Kazakistan dünyanın en hızlı büyüyen merkezi olacak ve yıllık havayolu ile taşınan yolcu miktarı her sene %20,3 büyüyecek. Geçtiğimiz ay yayınlanan rapora göre, önümüzdeki dönemlerde Kazakistan’ın uluslararası yolcu taşımasında yıllık %20,3 büyürken, iç pazarın genişlemesinin ise yıllık %22,5 olması bekleniyor.
04.02.2013
04.02.2013
Bunu biz söylemiyoruz, Kazakistan Ulaştırma ve Komünikasyon Bakanlığı’nın yeni çıkardığı yönetmelik gereği gümrük kontrol işlemleri 7 dakikayı aşamayacakmış. Havalimanı girişlerinde Türk yolcuların da en çok sıkıntı çektikleri havalimanı gümrük kontrollerini düzenleyen yeni kurallar uygulanmaya konuldu. Gümrüklerde ülke çapında tek standart hizmet kalitesi sağlanmaya çalışılıyor.
Ateş kültü Hakasların dünya görüşünde çok önemli bir özellik idi ve bu durum halen sürmektedir. Bu kült Hakasların dini kültüründe çok değişik oluşumlara neden olmuştur. Hakasların geleneksel bilincinde ateş insanlarla çok ortak yanı olan canlı bir nesne demekti. Ot-ine ya da Ateşin Ruhu insana benzer bir görünüşteydi. Çok kez bir kadındı, yani ateşin sahibesi.
01.02.2013
01.02.2013
... 236 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84756.8750
Euro7.72547.7563
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret533374