Hava Durumu

ANASAYFA

Türkiye Bursları lisans başvuruları 1-31 Mart tarihleri arasında alınacak. Türkiye’de lisans düzeyinde eğitim almak isteyen tüm ülkelerden adaylar için başvurular 1 mart tarihinde başlıyor. Öğrencilere uluslararası kalitede eğitim imkânı sunmanın yanı sıra birçok alanda bilgi, birikim ve tecrübe de sunan Türkiye, tüm dünyadan başarılı uluslararası öğrencilere lisans eğitimi için kapılarını açıyor.
Özbekistan ve Rusya Nisan’da İki Migrasyon Antlaşmasını İmzalayacak RİA Novosti Haber Ajansı, Nisan ayında Özbekistan ile Rusya arasında işmigrasyonu (iş göçü) alanında iki antlaşmanın imzlanacağını bildirdi. Ajansa aktarılan bilgilendirmede: “Nisan ayında iş migrasyonu alanında iki hükümetlerarası antlaşmanın imzalanması planlanmaktadır. Şuan belge metinlerinde istişare yapılmaktadır” denildi.
21.02.2017
20.02.2017
Özbekistan’ın Fergana kentinde bulunan İslam Kerimov adını taşıyan Sanat Sarayı’nda Oş tiyatrosu oyuncuları “Ayköl Manas” oyunu ile sahne aldı. Bunun hakkında Kırgızistan’ın Özbekistan Büyükelçiliği bildirdi. “Ayköl Manas” oyunu seyirciler tarafından sıcak karşılandı. Seyirciler, özellikle yetenekli oyuncuları, güzel dekorasyon, konu ve müzik uymunu takdir etti. Manas kahramanının rolünü yapan Akmolhon Arslonhonov büyük bir beceri ile, karakterinin iç dünyası ve felsefe bakışlarını, onun yiğitlik ve yüksek insani niteliklerini açmayı başardı.
TAŞKENT (AA) – Özbekistan'da kurulacak yeni Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Merkezine büyük hadis alimi Ebu İsa İmam Tirmizi'nin adı verilecek. Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, imzaladığı kararnameyle Termez kentinde İmam Tirmizi Uluslararası Bilimsel Araştırmalar Merkezinin kurulmasını onayladı.
17.02.2017
17.02.2017
Özbekistan Cumhurbaşkanlığı’nın Basın Servisi, Çin yatırımcılarının Surhandarya Bölgesi’nde yeni ipek üretim tesisini kuracaklarını bildirdi. 2017’nin sonuna kadar üretime başlyacak olan söz konusu tesisin, sektördeki en büyük sanayi örneğini teşkil edeceği belirtildi. Aynı zamanda Özbek lider Mirziyoyev’in Angor ilçesinde bulunan ve projenin gerçekleştirildiği Huashen Silkworm Pro tesislerine ziyaret ettiği açıklandı.
Kazakistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl toplam 36 bin 792 yabancıya çalışma izni verildiğini belirterek, Çin’den yaklaşık 13 bin, Türkiye’den 3 bin 502, Özbekistan, İngiltere ve Hindistan’dan yaklaşık bin 500’er kişinin çalışma izni aldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, yönetici kategorisinde yaklaşık 3 bin kişiye, yönetici yardımcısı kategorisinde 7 bin kişiye ve işçi kategorisinde 25 binden fazla yabancıya çalışma izni verildiği kaydedildi.
17.02.2017
14.02.2017
... 235 ...
 *SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.93635.9601
Euro6.53256.5587
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam144
Toplam Ziyaret506144