Hava Durumu

ANASAYFA

Yıllarca efsane kadın savaşçılar Amazonların peşinde koştu Amerikalı arkeolog Jeannine Davis-Kimball. Sonunda onların bugünkü akrabası Meryemgül’ü Moğolistan’da buldu. Amazonlar. Antik Yunan tarihçisi Herodot’un bundan yaklaşık 2500 yıl önce bahsettiği efsanevi kadın savaşçılar. Varlıkları o günden beri tartışma konusu. Rahat ok atabilmek için bir göğüslerini kestikleri, erkek çocukları yaşatmadıkları gibi söylenceler bugüne kadar ulaşmış. Peki gerçekten yaşamış olabilirler mi? Amerikalı arkeolog Jeannine Davis Kimball yaklaşık 20 yıl gerçek Amazonların izini sürdü. Ama Herodot’un yazdığı gibi Kuzey Karadeniz kıyısında değil, binlerce kilometre uzakta, Orta Asya’da… Ve onların bugünkü akrabalarını buldu.
Anadolu Ateşi, Çin’in başkenti Pekin’deki Ulusal Büyük Tiyatro Salonu’nda sunduğu gösteriyle büyük beğeni topladı. Anadolu Ateşi’nin baş dansçısı ve hocalarından Can Ocak AA muhabirine yaptığı açıklamada Çin’e beşinci kez geldiklerini daha önce Çin’in birçok şehrinde gösteri yaptıklarını anlattı. Pekin’e yeniden geldikleri için çok mutlu olduklarını anlatan Ocak, şu ana kadar yaptıkları tüm gösterilerde seyircilerin ayakta olmasının kendilerini çok memnun ettiğini kaydetti.
17.02.2013
15.02.2013
Kırgızistan Ulusal Haber Ajansı Kabar’ın haberine göre, Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği “Peygamberim Hz.Muhammed Seçkin Kişidir” konulu şiir yarışması açtığını ilan etti. Türkiye Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği, yarışmaya 20 yaşın üzerindekilerin katılabileceğini, katılmak isteyenlerin kendi şiirlerini paygambar@gmail.com e-posta adresi ile gönderebileceklerini, katılımcıların şiirlerinin 5 kıtadan az 12 kıtadan çok olmaması gerektiğini duyurmuş. ,
Kazakistan’da birçok ülkede uygulanan “Kamu Yararına Çalışma Cezası”’nın hayata geçirilmesi teklif edildi. Hafif dereceli suç işleyenlerin cezalarını kamu yararına çalışarak çekmesi sağlanılacak. Kazakistan İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni yasa tasarısı ile ilgili bilgi veren İdari Polis Başkan Yardımcısı Serik Suynbayev, Ülkede ne tür yeni cezalar uygulanması konusunda incelemeler yapılmakta. Daha önce ülkede böyle bir şey yoktu.
12.02.2013
12.02.2013
Denizin altından KKTC'ye su götürecek ''KKTC Su Temin Projesi'' kapsamında çalışmaları süren Alaköprü Barajı'nın yüzde 60'ı, barajın isale hattının ise 2 kilometresi tamamlandı. ''Asrın Projesi'' olarak nitelendirilen ve Mersin'den KKTC'ye denizin altından su götürecek olan ''KKTC Su Temin Projesi'' kapsamında çalışmaları süren Alaköprü Barajı'nın yüzde 60'ı, isale hattının ise 2 kilometrelik kısmı tamamlandı.
Meşhur Azeri şarkıcı, eski milletvekili Zeynep Hanlarova bu hafta Kazak Devlet Radyosu’na konuk oluyor. Her hafta Cumartesi günleri Almatı saati ile 15:35de Kazakistan Devlet Radyosu’nda (Almatı FM-101) yayımlanan Azerbaycan dilinde programın bu haftaki konuğu Türk Dünyasının Ünlü Sanatçısı Zeynep HANLAROVA olacak. Uluslararası Türkel Gazetesi’nin de baş editörü olan Doç.Dr Ramiz Meşedihasanlı ve Höküme Halilova tarafından hazırlanan programa e-posta ve telefonla da soru ve merak ettiklerinizi iletebilirsiniz
09.02.2013
08.02.2013
... 235 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84666.8741
Euro7.72557.7564
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret533650