Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°

ANASAYFA

Türkçe (Bay/May) kökünden türemiştir. Zenginlik, yücelik ve kutluluk bildirir. Kelime en eski Türkçe örneklerde badram olarak geçmektedir. İslam dininde Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere iki büyük bayram vardır. Bayramlar kültür ve mezheplerin farklılığına göre değişik şekillerde kutlanır. İslami bayramlar ay takvimine göre düzenlenir.
1 Aralık tarihi bundan sonra “Birinci Cumhurbaşkanı Günü” olacak ve resmi bayram statüsünde kutlanacak. İlk kez 01.12.2012 tarihinde kutlanacak bu bayram şerefine bu sene Astana’da önemli etkinlikler düzenlenecek. Spor etkinlikleri, çeşitli konser programları ve sosyal projeler hayata geçirilecek. İlk Cumhurbaşkanı Müzesi’nin Müdür Yardımcısı Gülayşa Aktayeva, “İlk Cumhurbaşkanı Günü, kişiye özel bir gün değildir. Kazak halkının ulusal kimliğinin en önemli aşamasını karakterize etmektedir.
23.10.2012
21.10.2012
“Objektifimden Uygur” fotoğraf sergisi, Ankara’da Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay katıldı. “2012 Türkiye’de Çin Kültür Yılı” etkinliklerinin bir parçası olan sergi, Çin Devlet Basın Ofisi ve Çin Uluslararası Radyosu tarafından ortaklaşa düzenlendi. Sergide, Türk fotoğraf sanatçısı Yavuz Alatan’ın 60 fotoğrafı ziyaretçilerle buluştu. Fotoğraflar, Uygur kız, çocuk, yaşlılar ile doğal manzaralar ve gelenek-görenekleri içeren dört bölümden oluşuyor.
Bişkek, 15 Ekim. /Kabar/. Kırgızistan’daki istikrar sadece Orta Asya için değil, aynı zamanta tüm Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı bölgesi için önemlidir. Bu hakkında AGİT Ulusal Azınlıklar Yüksek Komiseri Knut Vollebaek bugün Bişkek’te Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile görüştüğü sırada ifade etti. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Aygıtı Bilgi Politikası Bölümü belirttiği gibi, görüşme sırasında Kırgızistan’daki etniklerarası uyum konusu ele alındı.
17.10.2012
17.10.2012
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) olarak; 28 yıl geçmişi, Türkiye genelinde 89 şubesi, 100.000 e yakın çalışanı ve 120.000 civarında emeklisi olan, kamu yarına çalışan dernektir. TEMAD, İlk defa 17-20 Ekim 2012 tarihleri arasında, Ankara’da “Uluslararası Astsubaylar Günü” festivalini düzenlemiş bulunuyor. Yurt içinden ve Yurtdışından Askeri ataşelikler ile temsilciliklerinin konuk olarak katılacak.Festivale; Almanya'nın Düsseldorf kentinde 2011 yılında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışmasın da Azerbaycan’ın birincilik kazandıran ve sahneye Türk Bayrağı ile çıkan ELDAR(Ell) ve NİGAR (Nikki) ikili, Türk Dünyas’ını ayağa kaldırmıştı.
Önceki akşam Türkiye’ye gelen Nazarbayev’e resmi karşılama töreni dün sabah saatlerinde Çankaya Köşkü’nde yapıldı. İki ülke milli marşlarının okunmasından sonra askeri selamlayan Nazarbayev için 21 pare top atışı da yapıldı. Köşkün merdivenlerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile el ele çıkan Nazarbayev ve Gül gazetecileri el ele selamladılar. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev öğleden sonra BAşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı BAşbakanlık’ta ziyaret etti.Kazakistan CumhurNursultan Nazarbayev, Başbakan Erdoğan’a, iki ülke arasındaki ilişkilere yaptığı katkılardan dolayı Kazakistan’ın enbaşkanı yüksek devlet nişanı olan ‘Altın Kıran Nişanı’nı takdim etti. Nazarbayev, “Kazakistan bağımsızlığını kazandığında, 1 saat sonra telefon çaldı ve ilk arayan Türkiye’ydi. Bunu Kazakistan halkı hiç unutmayacak” dedi.
14.10.2012
12.10.2012
... 233 ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67455.6973
Euro6.27036.2955
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret477184