Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 27° 9°

ANASAYFA

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı ile Özbekistan heyetleri, Aşkabat’ta siyasi istişarelerde bulundu. Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdülcabbar Abdulvahitov başkanlığındaki Özbekistan heyeti ile Türkmenistan yetkilileri arasındaki siyasi istişare görüşmeleri, Aşkabat’ta Türkmenistan Dışişleri Bakanlığında yapıldı.
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov, resmi ziyaret için Türkiye'ye geldi. Resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı.Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov'u, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı.
10.04.2018
09.04.2018
Türkiye ve Özbekistan sağlık bakanlıkları ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Özbekistan'ın Sağlam Evlat Vakfı iş birliğinde düzenlendiği Özbekistan-Türkiye Plastik Cerrahi Ameliyatları Haftası, Termiz şehrinde başladı. Türkiye'den 14 sağlık personelinin katıldığı sağlık haftası kapsamında 600'den fazla Özbek çocuğun muayene edilmesi, 150 hastada da plastik cerrahi ameliyatlarının yapılması planlanıyor.
Özbekistan Devlet Turizm Komitesi Danışmanı Sadık Badak, Özbekistanlı yetkililerin, Antalya'nın turizm konusunda deneyimli yatırımcılarının tecrübesinden istifade etmek istediğini söyledi. Özbekistan'dan kente gelen bir grup vali yardımcısı, Lara Kundu Otel Yatırımcıları ve İşletmecileri Birliği Başkanı Ramazan Taş ile Kundu bölgesindeki otelde bir araya geldi.
08.04.2018
07.04.2018
Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Bölüm Başkanı Daniyar Sıdıkov, Cumhurbaşkanı Ceenbekov’un Türkiye’ye gerçekleştireceği resmi ziyaretinin tarihiyle ilgili açıklamada bulundu. Kabar ajansında basın konferans düzenleyen Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Bölüm Başkanı Daniyar Sıdıkov, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un 9-10 Nisan tarihleri arasında Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi.
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Türkiye-Özbekistan Tercihli Ticaret Anlaşması müzakereleri üçüncü aşaması sona erdi. Türkiye-Özbekistan Tercihli Ticaret Anlaşması müzakereleri üçüncü aşaması bugün sona erdi. Özbekistan Dış Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, görüşmede gümrük vergilerinde indirim yapılacak ürünler listesi konusu ve anlaşma taslağı masaya yatırıldı.
06.04.2018
06.04.2018
 3  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.07304.0893
Euro4.96854.9884
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret382109