Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 35° 20°

ANASAYFA

Özbekistan’da, Milli Televizyon ile Özbekistan Aşçılar Birliğinin organizasyonunda dünyanın en büyük Özbek pilavı pişirildi. Taşkent’te düzenlenen geleneksel kültür festivali kapsamında, Sayılgah Parkı’nda, Almalık Maden-Metalürji Fabrikası tarafından özel olarak imal edilen yaklaşık 5 metre çapındaki kazanla Özbek pilavı pişirildi. Sabah saatlerinde pilav için hazırlıklara başlayan ekipte tanınmış Özbek aşçıların yanı sıra farklı ülkelerden gelen 60’tan fazla aşçı yer aldı.
12.09.2017
Kırgızistan ile Özbekistan arasındaki sınır kapılarında 7 yıldır vatandaşları mağdur eden “davetiye mektubu” uygulaması kaldırıldı. Kırgızistan’ın güneyinde Oş Bölgesi ile Özbekistan’ın Andican Vilayeti arasındaki “Dostluk” adlı gümrük kapısının her iki tarafında binlerce vatandaşın katılımıyla kutlama töreni düzenlendi. Gümrük kapısını geçen Kırgız yetkililer, Özbekistan tarafında yapılan kutlama programına katıldı.
11.09.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Astana Zirvesi önem arz ediyor. Ön çalışmalar bitmiş durumda. Artık burada finali yapılacak. İnşallah atılmış olan adımlar Astana’da noktalanır.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resmi karşılama töreninin ardından baş başa görüştü.
09.09.2017
Grup, Türk Dünyasının tanıtımına yönelik; öğrenci, araştırmacı, yazar ve okuyucuların bilgilenmesi amacıyla açıldı. Türkçe ve diğer dillerde kitapların tanıtımı yapılarak; grupta görüp, talep edilen yayının satışını ad ve adresini vereceğimiz yazarı veya yayınevleri yapacak. İndirimli satışı yapılacak yayınların yanı sıra, aranan yayınların da bulunup okuyucu ile buluşturulmasına çalışılacak.
09.09.2017
Gün boyunca ince ve uygulamalı sanatlar sergisi ziyareti, folklor grupları kukla tiyatroları performansı görebilirsiniz. Bugün, Hiva önünde "Ota-Darvoza" karmaşık festivali "Raks cexp" ( "Dans Magic") açıldı. Bu turizmin gelişimine Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Komitesi basın servisi tarafından rapor edilir.
09.09.2017
 2  ...
*SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ*

 

 Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.48763.5016
Euro4.18064.1973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret327262