Hava Durumu
BÜYÜKELÇİ ALİSHER AZAMKHODJAYEV: ÖZBEKİSTAN VE TÜRKİYE, İŞBİRLİĞİNİN DAHA DA GELİŞTİRİLMESİ İLE EŞİT DERECEDE İLGİLENİYOR

Özbekistan Cumhurbaşkanı, Oliy Meclise Hitapında, dış politika da dahil olmak üzere cumhuriyetin daha da gelişmesi için öncelikler belirledi. Bu bakımdan Cumhurbaşkanının Adresinde belirtilen görevleri yerine getirmek için yeni yılda nasıl çalışmayı planlıyorsunuz?

- Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev'in bir sonraki konuşmasını Oliy Meclisine ve halkımıza sunma törenine katılma onuruna sahip oldum. Devlet Başkanının Konuşması'nda bahsedilen her fikir, her girişim bize ilham verdi ve heyecan verdi, Anavatan'ın gelişmesi ve halkımızın hizmetine yönelik etkin çalışmalar için yeni öncelikler ve yeni ufuklar açtı.

Temyiz, yeni bir gündem, açık görevler ve hedeflerle yeni ufuklar belirledi. Kavramsal ve pragmatik içeriği ile bu belge bizim için eşsiz bir "Yol Haritası", bugün ve gelecek için bir Eylem Planı haline geldi.

Mevcut görevlerin tanımına ek olarak, itiraz ayrıca, belirlenen hedeflere ulaşmak için gerekli koşulları yaratmak için bunları uygulama yolları için teklifler de içerir.

Tüm bunlardan yola çıkarak, bu yıl Türkiye ile çok yönlü işbirliğini önemli ölçüde artırmayı, ülkemizdeki yatırım hacmini, turist akışını ve gelişmiş bilgi birikimini önemli ölçüde artırmayı hedefliyoruz. 2021 "Gençliği Destekleme ve Sağlık Yılı" Devlet Programı faaliyetlerine özel dikkat gösterilecektir. Özellikle prestijli üniversitelerde okuyan gençlerimiz için Türkiye'deki vatandaşlarımıza daha elverişli koşullar yaratma çabaları yoğunlaştırılacaktır.

https://dunyo.info/  07.01.2021

  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074