Hava Durumu
ÖZBEKİSTAN'DA ÇİN KORONAVİRÜS AŞISININ TESTLERİNE BAŞLANDI

10 Aralık'ta, İnovasyon Geliştirme Bakanlığı, Özbekistan'da yeni bir koronavirüs rekombinant aşının (CHO hücresi) uluslararası klinik denemelerinin III.Aşamasının başlangıcına adanmış bir törene ev sahipliği yaptı. Törene Başbakan Yardımcısı Behzod Musayev, Yenilik Geliştirme Bakanı İbrahim Abdurahmanov, Çin'in Özbekistan Büyükelçisi ve Tam Yetkili Temsilcisi Jiang Yan, Çin Bilimler Akademisi Mikrobiyoloji Enstitüsü'nden araştırmacılar Chongqing Zhifei Biyoloji Başkanı ve CEO'su Jiang Renshen katıldı.


İnovasyon Geliştirme Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı, Zhifei Longcom Biopharmaceutical Co., Ltd. tarafından Çin Bilimler Akademisi Mikrobiyoloji Enstitüsü'nün geliştirilmesine dayalı olarak geliştirilen bir koronavirüs aşısının klinik denemelerinin üçüncü aşamasını başlattı.

Çin'deki Özbekistan Büyükelçiliği'nin yardımıyla Zhifei, Özbekistan'a 6.000 test aşısı (% 50 gerçek aşı,% 50 plasebo), 12.000 PCR testi, 8.000 antikor testi ve tüm yardımcı malzemeleri (şırıngalar, maskeler, gözlükler, kriyoprezervasyon, gebelik) teslim etti. testler) getirildi.

Klinik araştırmalar için toplam 5.000 gönüllü seçildi. Sürecin etik yönleri de göz önünde bulundurularak gönüllülerin kimliklerinin açıklanmaması kararlaştırıldı.

Buna karşılık, Zhifei Longcom Biopharmaceutical Co. İnovasyon Geliştirme Bakanlığı'na bağlı İleri Teknolojiler Merkezi ve Sağlık Bakanlığı Viroloji Araştırma Enstitüsü personeli ile birlikte pilot kliniklerin doktor ve hemşirelerine aşılama konusunda eğitimler vermiştir.

Zhifei Longcom Biopharmaceutical Co. Ltd. Özbekistan'da Faz III aşısı.

Şirket tarafından geliştirilen ve şu anda klinik denemelerden geçen aşı, adenovirüs ve inaktive aşılara kıyasla oldukça güvenli olan, koronavirüs yüzey antijeninin genetik olarak tasarlanmış bir proteinidir. Yani, rekombinant bir protein formundaki bir aşı, virüsün bir kısmının yüksek teknolojili yapay üremesine dayanır. Genetik mühendisliği proteini, enfekte olmuş organizmaya karşı antikorlar üretir.

http://xs.uz/   10.11.2020

  
56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074