Hava Durumu
CUMHURBAŞKANI SHAVKAT MİRZİYOYEV'İN ANAYASA GÜNÜ TEBRİK KONUŞMASI

Değerli yurttaşlar!

Özbekistan Cumhuriyeti Anayasasının 28. yıldönümü olan olağanüstü bir bayramdan dolayı sizi içtenlikle kutluyor, derin saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyorum.

Sevgili arkadaşlar!

Ne yazık ki bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle Anayasa Günü nedeniyle büyük çaplı kutlamalar yapamıyoruz. Yine de buna rağmen bu bayramın neşesini ve ihtişamını tüm kalbimizle hissediyoruz. Çalışma ekiplerinde, eğitim kurumlarında ve mahallelerde özel bir coşku ile işaretlenmiştir.

Dört yıl önce, Temel Kanunumuzun hüküm ve ilkelerine dayanarak, Eylem Stratejisini kabul ettik ve kapsamlı, hızlandırılmış demokratik reformlar gerçekleştirmeye başladık. Anayasa'da yapılan 7 değişiklik, 5 kanun ve yasal dayanak olarak 250'ye yakın kanun üzerine inşa edilmiştir.

Geçtiğimiz kısa sürede, toplumumuz, insanların zihniyetleri siyasi, hukuki ve sosyo-ekonomik açıdan kökten değişti ve hemşerilerimizden ve kadınlarımızdan her biri, ulusumuzun ilerlemesine övgüye değer bir girdi yapıyor. Bütün bunlar, Temel Yasamızın canlılığının ve muazzam potansiyelinin göstergesidir.

Bugün, bu muazzam güce güvenerek, halkımız cesurca zorlu sınavların üstesinden geldi ve yeni bir Özbekistan - ülkede özgür, rahat ve müreffeh bir yaşam inşa etmek için özverili bir şekilde çalışıyor.

Bugün Yeni Özbekistan ifadesi, uluslararası arenada sadece yeni bir kavram olarak değil, gerçeğin bir yansıması olarak da algılanmaktadır.

Tartışmasız, bizzat Anayasamızda yer alan kapsamlı yasal fırsatların bir sonucu olan bu başarılar, hepimizi özellikle gururlandırıyor.

DEVAMI İÇİN Tıklayınız

  
88 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074