Hava Durumu
EN BÜYÜK HEDEFİM - GENÇLER ARASINDA MODERN BİR DÜNYA GÖRÜŞÜ OLUŞTURMAK, ONLARA İŞ SAĞLAMAK…

Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Basın Servisi'nin haberine göre, Kaşkadarya'da genç kuşak temsilcileriyle bir toplantı yapıldı.

"Sizinle açık ve içten konuşmak için buradayım. Elbette tüm gençlerle tanışmak isterim. Gençlik temsilcileri olarak sorunlar hakkında, akranlarınızın hayalleri hakkında konuşabilirsiniz. Öyleyse, korkmadan, ebeveynlerinizle konuşuyormuşsunuz gibi özgürce konuşun ”dedi Devlet Başkanı.

İstihdamlarını ve anlamlı boş zamanlarını sağlamak da dahil olmak üzere, gençlerle ilgili konularda açık bir görüşme yapıldı.

Kaşkadarya bölgesinde genç neslin 26 binden fazla temsilcisinin işsiz olduğu ve bölgedeki girişimcilik gelişme düzeyinin ülke ortalamasının önemli ölçüde gerisinde olduğu kaydedildi.

Gençlik girişimlerini destekleme ihtiyacı, “Yoshlar - kelajagimiz” (Gençlik - geleceğimiz) devlet programı çerçevesinde ek fon tahsis edilmesi not edildi.

Cumhurbaşkanı, Mübarek gençlerinin bölgede bir BT Parkı düzenleme, ücretsiz e-ticaret ve programlama becerileri öğretme önerisini destekledi ve sorumlu yetkililere ilgili talimatlar verdi.

Kitab ilçesinde bulunan 150 mekan için tasarlanan Çocuk Müzik ve Sanat Okulu'na 310 öğrenci katıldı. Bu çocuklar için uygun koşullar yaratma talimatı verildi.

Bölgesel gençlerin spora olan ilgisinin yüksek olduğu göz önüne alındığında, okullarda spor salonu yapılmasının önemi, spor komplekslerinde bölüm sayısının arttığı not edildi.

Sırbistan'da düzenlenen son Dünya Sambo Şampiyonasında altın madalya kazanan Özbek Devlet Fiziksel Kültür Enstitüsü öğrencisi Musharraf Ibodullayeva, devlet bursuyla eğitime transfer edilecek.

Toplantıda gençlerin, öğrencilerin ve çeşitli alanlarda çalışanların görüşleri alındı. Toplantıda yapılan önerilerle ilgili sorumlu yetkililere talimat verildi.

"Bana en büyük amacımın ne olduğunu, beni mutlu eden şeyin ne olduğunu sorarsanız, o zaman cevap vereceğim: bu gençler arasında modern bir dünya görüşü oluşturmak, onlara iş sağlamak, kendilerine olan gurur ve inancı artırmak, ailelerini görmek. mutluluk ”dedi Shavkat Mirziyoyev.

https://dunyo.info/  13 Kasım 2020

 

 

 

  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074