Hava Durumu
ŞİMDİYE KADAR SUSTUM...

"Özbekistan Azerbaycan'ın Qarabağ konusunda devlet olarak niye suskun ve desteklemiyor diye?" merak edenler için bugün suskunluğumu bozuyorum. Özbekistan'ın Azerbaycan'ı maddi ve manevi desteklediğini madde madde sayacağım:

1. Özbekistan eski SSCB ülkeleri içinde Qarabağ yüzünden Ermenistan ile diplomatik ilişkisi olmayan tek ülke. Özbekistan'ın Ermenistan'da ve Ermenistan'ın Özbekistan'da elçiliği yoktur!!!

2. Rahmetli İslam Kerimov eski SSCB ülkeleri Cumhurbaşkanları içinde Ermenistan'a hiçbir resmi ya da gayrı resmi ziyareti yoktur!!! Ve inşallah Şevket Mirziyoyev da gelecekte aynı yoldan gider.

3. Özbekistan, başka Türk Cumhuriyetleri gibi bağımsızlığı nedeni ile Ermenistan'ı kutlamadı ve lafta soykırım anıtına başka Türk Cumhuriyetleri Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Bakanları, Belediye Başkanları ve Milletvekilleri gibi Erivan'a gidip çelenk bırakmadı!!!

Daha anlatacağım ve yazacağım şeyler çok. Ve maalesef biz çok unutkan bir toplumuz. Şu an eskide olanları yazmak Qarabağ'ın azad edilen her bir milimetre toprağının yanında değmez. Azerbaycan Milli Ordusunun zaferinin yanında hiçbir şey değil.

Unutmayın Özbekistan Devleti, 7'den 70'e, erkeği ve kadınıyla Özbek Türkleri kardeş Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve haklı davasını desteklemektedir. Özbekistan Devleti kardeşliğin reklamını yapmaz, tutumu ve duruşu bellidir.

Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azerbaycandır! 

Saygıyla Özbek kardeşiniz

Abdulahad BAYHAN

  
139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074