Hava Durumu
İSTANBUL'DAKİ ÖZBEKİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU’NUN DUYURUSU

İSTANBUL, 6 Ağustos. / «Dunyo» AA /. Özbekistan Havayolları'nın bir sonraki charter uçuşunda getirilen karantina kısıtlamaları nedeniyle ikamet yerlerine zamanında dönemeyen 5'i küçük olmak üzere 270 Özbek vatandaşının Salı günü Türkiye'den Özbekistan'a döndüğünü bildirdi.

Özbekistan İstanbul Başkonsolosluğu'na göre, bazı yolcuların havalimanına zamanında gelmemesi nedeniyle listeye 20 kişi eklendi. Öncelik hamile kadınlara, çok çocuğu olan kadınlara ve hasta vatandaşlara verildi.

Ayrıca bu uçuşun organizasyonu sırasında bazı gruplar sırayla charter uçuşları listesine ekleme sözü verdi ve Özbekistan vatandaşlarından gasp hakkında bilgi aldı. Soruşturma, dolandırıcıların teklif ettiği biletlerin charter uçuşuyla hiçbir ilgisi olmadığını ortaya çıkardı.

Yukarıdakilere dayanarak, Başkonsolosluk personeli, Türkiye'de bulunan ve eve dönmeyi planlayan yurttaşlarımızdan Özbekistan'a bir ücret karşılığında göndermeye söz veren kişiler ve dolandırıcılık vakaları hakkında bilgi vermelerini istedi.

Türkiye Özbek Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunun charter uçuşları için yolcu listesi hazırlama yetkisi vermediği yinelendi.

https://dunyo.info/uz/  06.08.2020

  
337 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938