Hava Durumu
NUKUS'TA YENİ KAĞIT ÜRETİMİ BAŞLADI
Çinli ortaklarla bir dizi konunun detaylandırılmasına göre IA Dunyo muhabiri Shukhrat Umirov, Nukus'ta yeni bir kağıt üretimi başlatıldı. Çin şirketi Qinhuangdao Julin Import & Export Co., Ltd tarafından şirket ile birlikte oluşturulan ortak girişim Orta Asya Uluslararası Kağıt LLC, şimdi iç ve dış pazarlarda en popüler haline gelmiştir ürünler üretmektedir. Bu projenin ayırt edici bir özelliği, bu üretimin doğrudan yatırım ve modern teknolojiyi çekerek başlatılmasıdır.
2020 yılı sonunda Çinli ortaklar üretimi 15-20 bin tona çıkarmayı planlıyorlar. Toplam üretim hacmi 10 milyon dolar olan basılı, ofset ve karton kağıt üretimi ile üretim hacminin artırılması planlanmaktadır.
Daha önce bu projenin Syrdarya bölgesinde uygulanması planlanmıştı. Ağ kurmayı kolaylaştıran Pekin'deki Özbek Büyükelçiliği, Çinli Qinhuangdao Julin Import & Export Co., Ltd'nin temsilcileri tarafından bu bölgeye birkaç ziyaret gerçekleştirdi. Ancak yatırımcı, Karakalpakistan'daki büyük fırsatlar ve uygun hammaddelerin mevcudiyeti açısından bu projeyi Nukus'ta uygulamaya karar verdi.

https://dunyo.info/ru/site/  01.07.2020

 

 

 

 

  
199 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238