Hava Durumu
ASYA KALKINMA BANKASI, ÖZBEKİSTAN'I KORONAVİRÜSÜN OLUMSUZ ETKİLERİNİ AZALTMADA DESTEKLİYOR

25 Haziran'da Asya Kalkınma Bankası'nın (ADB) Yönetim Kurulu , bütçeyi desteklemek için Özbekistan'a 500 milyon $ sağladı. finansal kaynakların tahsisini $ olarak onayladı.

Uzun vadeli tercihli finansman tahsisi anlaşması Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı - Yatırım ve Dış Ticaret Bakanı S. tarafından imzalandı. Umurzakov ve ADB Başkanı M. Asakawa bu yıl 1 Nisan'da bir video konferansa katıldılar.

Tahsis edilen fonlar, salgın sırasında makroekonomik istikrarı, ekonomik sektörlerin kesintisiz işleyişini ve nüfusun etkili sosyal desteğini sağlamak için kullanılacaktır.

Bu fonlar solunum cihazı, test kiti, kişisel koruyucu ekipman satın almak ve sağlık alanında çalışan kadınlara bireysel sosyal paketler sağlamak için kullanılacaktır.

Bu mali yardım, ADB tarafından Bölgesel Teknik Yardım kapsamında Özbekistan Hükümetine önceden verilen 1.555.900 $ 'lık hibe ek olarak verilmektedir.

Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı - Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı S. Umurzakov ile ADB Başkanı M. Asakava'nın bu yıl 1 Nisan'da yaptığı görüşmelerde, uzun vadeli imtiyazlı finansman tahsisi konusunda daha önce anlaşmaya varıldı. video konferans yoluyla.

Bu mali yardım, bölgesel teknik yardımın bir parçası olarak daha önce Özbekistan Hükümetine verilen ADB hibe fonlarına ek bir ADB desteğidir.

KAYNAK: Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği  25.06.2020

  
229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238