Hava Durumu
ÖZBEKİSTAN'DA MÜZE VE TİYATROLARDAN PARA KAZANMAK İÇİN PROJELER GELİŞTİRİLİYOR

Bir turistin neye ihtiyacı var? İyi hizmet, antik mimari, eşsiz doğa ve iklim, lezzetli yemekler ve tabii ki kültürel tesisler.

Özbekistan, Orta Asya'da sadece mimari anıtları büyülemekle kalmayıp, aynı zamanda tesadüfen uzun yıllara dayanan eşsiz müzeler ve tiyatrolara sahip olan birkaç ülkeden biridir. Ancak, ana kültürel nesneleri desteklemek için devlet, aralarında bu kültürel nesnelerin pazarlama tanıtımının ve para kazanmanın özellikle önemli olduğu çeşitli önlemlerin bir paketini oluşturur.
Özbekistan, bu yıldan itibaren , ülkenin tüm müzeleri ve tiyatrolarını tek bir tanıtım ve yönetim sisteminde birleştirmek üzere tasarlanan Yaşayan Müze ve Muhteşem Tiyatro adlı yeni projeler geliştiriyor .
Buna göre, Kültür Bakanlığı ve Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Komitesi, ülkenin bazı müzelerde ve tiyatrolarda turizmin geliştirilmesi üzerine interaktif arama bölgeleri yaratıyor, yabancı turistler için aktörlerin konuşmasının ve metin çevirileriyle elektronik monitör ekranlarının eşsiz bir eşzamanlı çevirisini sunuyor .
Tiyatro ve müze hizmetlerinden para kazanmada rehber çevirmenlerin, pazarlamacıların ve uzmanların pozisyonları bu tesislerde tanıtılmaktadır.
Bu projelerin önemi, müze alanlarının, QR kodlarının, mobil uygulamaların, havaalanları, tren istasyonları, uçaklar ve tren panoları, halka açık yerlerde, reklam tesisleri ve tezgahları.
Ayrıca blockchain teknolojisini kullanarak kültürel alanlarda elektronik bilet alımı için birleşik bir elektronik operasyon sistemi getirilmesi planlanmaktadır. Ağustos 2020'den beri, bu sistem Devlet Akademik Bolşoy Tiyatrosu'nda kullanılacak. Alisher Navoi, Özbek Ulusal Akademik Dram Tiyatrosu, Özbek Devlet Müzik Tiyatrosu, Buhara Devlet Müze-Rezervi Mukimi adını aldı.
1 Ocak 2020'ye kadar, Timuridler Devlet Devlet Müzesi, Özbekistan Tarih Devlet Müzesi, Alisher Navoi Adlı Devlet Akademik Bolşoy Tiyatrosu, Özbekistan Ulusal Akademik ve Dram Tiyatrosu, Mingurik Müzesi ve Akademi Uluslararası İlişkiler Merkezi'nin hizmetlerinden para kazanmak ve tanıtmak için projelerin uygulanması planlanmaktadır. sanatın.
Buna ek olarak, ülke UNESCO'da Uluslararası Tiyatro Enstitüsü için bir Merkez kurmayı planlıyor ve Uluslararası Müzeler Konseyi ile işbirliği kurulacak.

Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği  22.06.2020

 

 

  
222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849