Hava Durumu
SEMERKANT ŞEHRİNDE 12.ULUSLARARASI ŞARK EZGİLERİ (SHARQ TARONALARİ) FESTİVALİ

26-30 Ağustos 2019’da Özbekistan’ın tarihi kenti Semerkant’ta on ikinci kez geleneksel uluslararası Şark Ezgileri (Sharq Taronalari, Oriental Melodies) müzik festivali düzenlenecek.

Kendine has ruhu ve biçimiyle sanatseverlerin dikkatini çeken bu festival Doğu müzik sanatını geliştirmeyi, folkloru yaygınlaştırmayı, Özbekistan ve diğer ülkelerin halkları arasında müzik ve sanat geleneklerini paylaşmanın yanı sıra bu alanda bilimsel alışveriş yapmayı da amaçlamaktadır. Bu yıl Şark Ezgileri (Sharq Taronalari) Uluslararası Müzik Festivali, Uluslararası Folklor Organizasyonu (IOV) üyeliğine seçilmiş bulunuyor.
Başlangıcından bu yana Festivale 110 ülkenin temsilcileri ile UNESCO, Şangay İşbirliği Teşkilatı, Uluslararası Folklor Teşkilatı ve Asya Kalkınma Bankası gibi uluslararası organizasyonlardan seçkin konuklar katılmıştır.
Bu seneki festivale 80 ülkeden 400'den fazla yabancı ziyaretçi katılacak. Festival kapsamında “Doğu Halklarının Geleneksel Müzik Sanatının Gelişmesi İçin Beklentiler” konulu bilimsel-pratik konferansın yanı sıra Özbekistan'ın geleneksel müzik ustalarının konserleri ve uluslararası müzik yarışmalarının düzenlenmesi de bekleniyor. Ayrıca, festival boyunca özel "yuvarlak masa" toplantıları, sunumlar ve seminerler organize edilecek.
Konferansa önde gelen müzik eleştirmenleri, bilim adamları, popüler sanatçılar, uzmanlar ve onur konukları katılacak. Forumu geleneksel konuklarımız UNESCO ve ISESKO (İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) temsilcileri ayrıca Afganistan, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İspanya, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Rusya, ABD, Tacikistan, Türkmenistan, Türkiye, Etiyopya ve diğer ülkelerden gelen misafirlerimiz onurlandıracak.
Yarışmacıların becerilerini değerlendirmek için, ulusal müzik sanatının tanınmış uzmanlarından oluşan uluslararası bir panel oluşturulacak.
Şark Ezgileri (Sharq Taronalari) Uluslararası Müzik Festivali ile ilgili haberler; medyada, www.altinmiras.com sitesinde, ulusal TV kanallarında ve www.sharq-taronalari.uz adresindeki web sitesinde ayrıca Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinin sayfasında geniş çapta ele alınacaktır.
Festival için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

ALTIN MİRAS

NOT: 26-30 Ağustos 2019’da Özbekistan’ın tarihi kenti Semerkant’ta 12. kez geleneksel uluslararası Şark Ezgileri (Sharq Taronalari, Oriental Melodies) müzik festivali düzenlenecektir. Türkiye'nin de katılacağı SHARQ TARONALARİ) FESTİVALİ'ne izleyici olarak katılmak isteyenler için; 5 gece 6 gün gidiş geliş-bilet ve otel (Taşkent ve Semerkant) 1400 $’dır.Türkiye ve yurtdışından festivale katılmak isteyenler 31 Temmuz’a kadar bize başvurabilir. 
e-posta: altinmiras@mail.com GSM+90532 693 70 60  
205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387