Hava Durumu
ÖZBEK AKADEMİSYENLER ANTALYA’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Özbekistan Uluslararası Altın Miras Hayriya Vakfı Ankara Vilayeti Bölümü (www.altinmiras.com) ile Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği  (AKSAN)’nın 28 Haziran 2019 Tarihinde Düzenlemiş Olduğu “TÜRKİYE ÖZBEKİSTAN İŞBİRLİĞİNİN HALK ÜZERİNDE PSİKOLOJİK ETKİSİ” Konulu Panel icra edildi.

Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Başkanı Sn.Süleyman MERDANOĞLU tarafından davet edilen; Özbekistan’ın Karşı Vilayeti Devlet Üniversitesin den akademisyen psikologlar ve gazeteciler Antalya’ya geldi. Program çerçevesinde Dostluk ve Barış Anıtına  saat: 14.30 da; uluslararası düzeyde, ilk Çiçek koyan Özbekistan Cumhuriyet  heyeti oldu.

Türk Dünyası Platformu Genel Merkezi ‘n de, saat: 15.00’da başlayan panel’in açılış konuşmasını Merkezi Başkanı Sn.Mustafa  YILMAZ yaparak: Özbek davetlilere  ve katılımcılara “HOŞ GELDİNİZ” dedi.

Ankara Bölümü Başkanı Sn.MERDANOĞLU; Paneli organizasyonun da; değerli, katkıları olan; Sn. Mustafa  YILMAZ’a, AKSAN Genel Başkanı Sn.Mehmet Rıza ÜNLÜ’*ye ve  Proje Koordinatörü  Sn. Özer ÖZGÜÇ’e ayrı ayrı teşekkür ederek, memnuniyetini belirtti.Panele katılan değerli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerine ayrıca teşekkür etti.

Açılış konuşmalarından sonra, aşağıdaki panelistlerin katılımıyla Panel başladı:

Psikolog Ali ULUTÜRK

Prof. Dr. Azim JABBOROV

Doç.Dr.Mavlyuda  FEYZİEVA

Doç.Dr.Bahrom JURAYEV

Doç.Dr.Feruza RAJABOVA

Paneli  müteakiben, Prof. Dr. Azim JABBOROV’un Katılım belgesini Sn.MERDANOĞLU, Doç.Dr.Mavlyuda FEYZİEVA’nun katılım belgesini Psikolog Ali ULUTÜRK, Doç.Dr.Bahrom JURAYEV’in katılım Belgesini Sn.Mehmet Rıza ÜNLÜ  Doç.Dr.Feruza RAJABOVA’nın katılım belgesini AKSAN Bilim Kurulu Başkanı Dr.E.Alb.Suat AKGÜL, Psikolog Ali ULUTÜRK’un katılım belgesini TÜRKMENELİ Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Yunus BAYATLI verdiler.

Panel katılım belgelerini alan akademisyenler; birer kısa konuşma yaparak; Türk halkının birlik beraberliğinden  güç kazanılacağını vurgulayarak, Türkiye gelmekten memnuniyet duyduklarını ve bu tür etkinliklerin  daha da artmasını arzu ettiklerini dile getirdiler.

Özbeklerin özel kişilere giydirdiği Çapan hakkında açıklama yapan Sn.MERDANOĞLU;  Özbek çapanı, millete hizmet eden değerli kişilere giydirilir.Dolaysıyla Antalya’nın saygın kişilerinden olan, ressam ve Türk Dünyası Sevdalısı AKSAN Genel Başkanı Sn.Mehmet Rıza ÜNLÜ ve ekibi, çok önemli bir hizmeti de yerine getirmişlerdir. Buda,1.Dünya Savaşında Antalya Kıyılarında Denizde Kazanılan Büyük Zaferin Komutanı Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul AKER kahramanımızın  anısına Dostluk ve Barış Anıtı dikerek tanınmasına vesile olmuşlardır. Kendilerine Özbek Çapan giydirmek bizim için büyük bir şereftir.Dedi.

Özbek akademisyen heyet, akşam saatlerinde, Antalya Kemer’deki otellerine gitmek üzere ayrıldılar.

                PANELDEN  GÖRÜNTÜLER

                          
353 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04276.0670
Euro6.55046.5767