Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
ÖZBEKISTAN BAŞBAKANI ARIPOV TÜRK İŞ ADAMLARIYLA BIR ARAYA GELDI

Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla görüştü.Başbakan Aripov, Özbekistan'da faaliyette bulunan Türk iş adamlarının sorunlarını çözmek amacıyla son iki ayda ikinci kez toplantı düzenledi.

Taşkent'teki bir otelde düzenlenen toplantıda, ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarını tek tek kabul eden Aripov, girişimcilerin sorunlarını dinledi. Taşkent Büyükelçisi  Ahmet Başar Şen ve Özbek-Türk İşadamları Derneği Başkanı Ercan Bulut'un hazır bulunduğu toplantıda Sağlık Bakanı Alişir Şadmanov, Adalet Bakanı Ruslan Davletov ve diğer Özbek yetkililer de yer aldı.
Aripov, Türk iş adamlarının dile getirdikleri sorunlarıyla bizzat ilgilenirken, toplantıya katılan Özbek yetkililere de sorunların çözümüne yönelik talimatlar verdi.
Abdulla Aripov, önceki ay yine ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla bir araya gelerek sorunlarıyla ilgilenmiş, iş adamları da söz konusu toplantının verimli geçtiğini ve memnun kaldıklarını dile getirmişti. Aripov, yaptığı ilk görüşmede, bu tür toplantıların Türk iş adamları için faydalı olması durumunda sürekli olarak gerçekleştirmeye hazır olduğunu dile getirmişti.

https://www.sondakika.com  02.12.2018
  
316 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.57365.5959
Euro6.18786.2126