Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 35° 20°
ERASMUS+ORTA ASYA İRTİBAT SEMİNERİ BAŞLADI
Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Erasmus+Orta Asya İrtibat Semineri İstanbul'da başladı. Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Erasmus+Orta Asya İrtibat Semineri İstanbul'da başladı.
Erasmus+ Orta Asya İrtibat Semineri,Erasmus+Programı'nın sunduğu imkanları tanıtmak, Avrupa üniversiteleri ile hedef coğrafi bölge üniversitelerinin bir araya gelmesini sağlamak, ortak ülkeler ile iş birliğini geliştirmek üzere Avrupa Komisyonu tarafından Orta Asya ülkelerine yönelik düzenleniyor.
İrtibat semineri için 34 Program Ülkesi ile Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Tacikistan ve Özbekistan, Afganistan ve Rusya'dan yaklaşık 300 katılımcı bir araya geldi.
Seminerin açılış konuşmasını, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu ve Avrupa Komisyonu, Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü temsilcisi Marlene Bartes yaptı.
Etkinlikte ayrıca Erasmus+ Programı kapsamında Kazakistan'dan Türkiye'ye gelen değişim öğrencisi Altynay Kozhabekova; Türkiye'den Kırgızistan'a giden İstanbul Şehir Üniversitesi personeli Melike Müftü ve Erasmus Mundus Yüksek Lisans Programı mezunu Meerim Karybaeva deneyimlerini anlattığı iki gün sürecek olan etkinlikte ağ kurma oturumları ve Erasmus+Proje çalıştayı gerçekleştirilecek.

www.sondakika.com  08.10.2018

  
246 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78635.8095
Euro6.58896.6153