Hava Durumu
TİKA'DAN ÖZBEK POLİSLERE EĞİTİM DESTEĞİ

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Özbekistan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Özbek polislere eğitim verildi

Türk emniyet görevlilerince, başkent  Taşkent'te 13-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen "Çocuk Polisi Eğitimi" kursuna  Taşkent Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk ve Gençlik  Polis birimlerinde çalışan Özbek personel katıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığında görevli emniyet müdürleri Murat Biber, Özer Bilgehan ve  Sibel Özdemir tarafından verilen hizmet içi eğitimden 25 Özbek personel yararlandı. Kursa katılanlara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan TİKA  Taşkent Programı Koordinatörü Ali İhsan Çağlar, 2011 yılından bu yana Özbek emniyet birimleriyle 36 eğitim kursu düzenlediklerini hatırlatarak, bundan sonra da giderek gelişen Özbekistan-Türkiye iş birliği kapsamında bu tür çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

TİKA'nın, Türk  İçişleri Bakanlığı ile iş birliğinde dünyanın 120'den fazla ülkesinde bu tür eğitim kursları düzenlediği bilgisini paylaşan Çağlar,  Özbekistan'ın bu ülkeler arasında eğitim kurslarını en verimli şekilde gerçekleştiren ülkelerden biri olduğunu kaydetti.

Özbekistan  İçişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Dairesi yetkilisi Şuhrat Azamhocayev de eğitimin çok başarılı geçtiğine dikkati çekerek, TİKA ve  Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Son Dakika » Güncel » Haber     Haber Yayın Tarihi : 17.11.2017 22:41:00 AA

Taşkentİçişleri BakanlığıÖzbekistanEmniyet Genel MüdürlüğüPolitikaGüncel

https://www.sondakika.com  17.11.2017

 

  
426 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471