Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
TİKA'DAN ÖZBEKİSTAN'DAKİ ENGELLİLERE DESTEK

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Özbekistan'daki 150 engelliye tekerlekli sandalye dağıtıldı. Sandalyelerin teslimi amacıyla  Özbekistan Sağlıklı Evlat Vakfı binasında tören düzenlendi.                                                 
TİKA Orta  Asya ve Kafkaslar Daire Başkanı Ali  Özgün Öztürk, burada yaptığı konuşmada, Başkanlığın  Özbekistan'da 20 yılı aşkın bir süredir çeşitli alanlarda çok başarılı faaliyetler yürüttüğünü belirterek, Sağlıklı Evlat Vakfının TİKA'nın bu ülkede en verimli ve uyumlu çalıştığı kuruluşlardan olduğunu söyledi.

Sağlıklı Evlat Vakfı Başkanı Svetlana İnamova da TİKA'nın  Özbekistan'da uzun yıllardan bu yana çok sayıda proje gerçekleştirdiğini dile getirerek, özellikle sağlık alanında hayata geçirilen projelerin önemine işaret etti.
İnamova, Başkanlığın hediye ettiği sandalyelerin  Taşkent, Fergana, Nevai ve Sirderya kentlerinde yaşayan sosyal korumaya muhtaç engelli yetişkin ve çocuklara verileceğini belirterek, yardımlarından dolayı TİKA'ya, Türk halkına ve hükümetine teşekkür etti.
TİKA  Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar da amaçlarının engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve iyileştirmek olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından, engelli çocuk ve yetişkinlere tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

www.sondakika.com 08.10.2017

  
297 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67455.6973
Euro6.27036.2955