Hava Durumu
YAKLAŞIK 100 KIRGIZ ÖĞRENCİ ANTALYA’DA STAJ YAPACAK…

Bişkek (Golden Bridge News) Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü öğrencilerinin Dil Gelişim Programı gereği her yıl Türkiye’nin turizm kenti Antalya’da staj yapmaları için hazırlıklar başladı. 2004 yılından beri beş yıldızlı Kilikya Palace ve 2012 yılından beri de Yılmaz Ulusoy Holiday Clup Otel ile yapılan anlaşmalar gereği öğrencilerin dil ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, bilgi ve görgülerinin artırılmasının yanı sıra iş disiplini ve hayat tecrübesi kazanması için yapılan hazırlıklar çerçevesinde söz konusu otellerin yöneticileri Bişkek’e geldiler.

Kilikya Palace İnsan Kaynakları Müdürü Volkan Çetinkaya, Yılmaz Ulusoy Holiday Clup Otel’in İşletme Müdürü Hasan Alagöz ve İnsan Kaynakları Müdürü Özgün Özkan Mütercim-Tercümanlık Bölümü Başkanı Prof.Dr. Ceyhun Vedat Uygur ile bir görüşme gerçekleştirdiler. Mayıs-Eylül ayları arasında yapılacak staj çalışmalarında Yılmaz Ulusoy Holiday Clup Oteli 45 öğrenci, Kilikya Palace Oteli yöneticileri 52 öğrenciyi staja davet etmeyi planladıklarını, gerekli resmi işlemler için her türlü alt yapı çalışması tamamlanmak üzere Üniversite yetklileriyle görüşmelere başladıklarını ifade ettiler.

22 Şubat 2017’de yapılacak toplantıda öğrencilere staj hakkında bilgiler verilecek ve gerekli belgelerinin hazırlanmasıyla ilgili süreç anlatılacak. Konuyla ilgili olarak Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sebahattin Balcı ile de görüşmeyi planlayan otel temsilcileri 25 Şubat 2017’ye kadar çalışmalarını devam ettireceklerini belirttiler.
Otel yöneticilerinin Mütercim-Tercümanlık Bölümü Başkanı Prof.Dr. Ceyhun Vedat Uygur ile yaptığı görüşme sırasında yıllardır staj programına gönüllü katkıları bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhittin Gümüş, Altın Köprü Haber Ajansının sahipleri ve yöneticileri Dr. Ramiz Meşedihesenli ve Höküme Halilova da bulundular. Türkel Gazetesinin ve Altın Köprü Dergisinin yayın politikasının ve haber ajansının faaliyetleri hakkında geniş bilgiler verildi.

http://www.goldenbridgenews.com/   21.02.2017

  
467 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.56506.5913
Euro7.20567.2345