Hava Durumu
BİR RÜYA GERÇEK OLUYOR !-Süleyman MERDANOĞLU

2013 yılı Eskişehir’in 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında;  19-22 Mart tarihleri arasında yapılan “1.Türk Dünyası Gazeteciler Şurası” toplantısına Özbekistan Altın Miras Vakfı Ankara Bölümü Başkanı olarak, Sn. Şemsettin Küzeci’nin davetiyle katıldım.

Eski dostlarımızı görmemin yanı sıra yeni dostlar edindik,  yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce gazetecisin katılımıyla, 21 Mart Nevruz Bayramı’nı, 2014 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti’nin Kazan’a devir edilmesi törenine hep beraber katılarak, görkemli bir şekilde kutladık. Türk Dünyasının inanılmaz gücünü gördük. “Bu bir rüya ise gerçek olsun, değil ise bizi bu rüyadan uyandırmayın” dedik.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesi doğrultusunda;  bu günlerde  İnternet ortamında açılacak olan “Türk Dünyası Haber Ajansı” ile, Türk Cumhuriyetleri,  Akraba Toplulukları ve Avrupa'dan gelen Türk Dünyasına gönül verenlerle toplam  gazetecilerle ilişkilerimizi sıcak tutmayı, dünya barışına katkıda bulunmayı  hedefleyen bir deklarasyonla görüş birliğine varıldı.

Bu birliktelikten hareketle, değerli dostum Dr.Ş.Kuzeci," Türk Dünyası Haber Ajansı” sitesinin açılmasını benden rica ettiler. Memnuniyetle kabul ettim. 31 Mart 2014 tarihi itibariyle; İnternet ortamında,” http://www.turkdunyasihaberajansi.com” ve http://www.turkdunyasihaberajansi.com” geçici ve deneme aşamasında olan  sitelerimiz yayında olacak. Ülkemize, tüm dünya ya barış getirmesini temenni eder, hayırlı olması dilerim.

Süleyman MERDANOĞLU

Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı

Ankara Bölümü Başkanı

 

  
1252 kez okundu

Yorumlar

TÜRKÇÜLÜK     31/03/2014 09:55

Biz uzak deyilik muratımızdan Ehtiyat ederler Türk adımızdan Bizi bölenlere biz zillet olluk Yenede birleşip Tek millet olluk! NE MUYLU TÜRKEM DİYENE!
Misafir -

Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140